Помер
Томас Едісон
18 жовтня 1931 року у Вест-Оранджі, штат Нью-Джерсі, у віці 84 років помер легендарний американський винахідник Томас Алва Едісон, автор 1093 патентів на винаходи, серед котрих перший проектор рухомих картинок, перша пересувна кіностудія, лампа розжарювання і фонограф. На обкладинці: Томас Алва Едіссон, 1915 рік
19636
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Едісон народився у 1847 році в містечку Мілан (штат Огайо) і отримав лише початкову освіту, типову для тогочасної Америки. У 16 років він почав працювати телеграфістом і практично зразу зайнявся удосконаленням телеграфної системи, на що витрачав весь свій вільний час. Успіх не забарився і у 1869 році винахідництво стало його професійним обов'язком, а в 1876 році Едісон почав працювати у спеціалізованій лабораторії в Менло-Парку, штат Нью-Джерсі.

Брак освіти не дозволяв Едісону проводити математичну і технічну експертизу своїх розробок і його конструктивні рішення опирались майже виключно на власну інтуїцію. Так, продовжуючи працювати над удосконаленням телеграфу, в 1877 році Едісон здійснив одне із найвідоміших своїх відкриттів — фонограф — коли розробляв систему запису телеграфних повідомлень. Публічна демонстрація нового звукозаписуючого пристрою зробила Едісона всесвітньо знаменитим.

«Наш великий недолік в тому, що ми занадто швидко опускаємо руки. Найбільш вірний шлях до успіху — весь час пробувати ще один раз» — Томас Едісон
Хоча відкриття способу запису і відтворення звуку було б достатньо, щоб Едісон назавжди посів помітне місце в аналах історії, це було лише перше із його відкриттів, котрі принципово змінили другу половину 19-го століття — Едісон зконструював лампу розжарювання, прототип кінокамери, кінопроектор, а в 1887 році відкрив у Вест-Оранджі власну лабораторію, де з кількома десятками співробітників продовжив роботу над новими пристроями — системою розполілу електропостачання, електростанцією, лужною батареєю, електричною залізницею та ін.

Едісон продовжував працювати до глибокої старості і отримав загалом 1093 патенти, останні з котрих були видані вже по смерті винахідника 18 жовтня 1931 року.

Друк 3
«Цей день в історії» © 2001-24. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 18 жовтня

Хрещення княгині Ольги

957
#ЦейДень

Все про 18 жовтня

Події, факти, персоналії

Берестейська церковна унія

1596

Аахенський мирний договір

1748

Завершення війни Першої антифранцузької коаліції

1797

Замах на Беназір Бхутто

2007