Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Початок будівництва Білого дому
13 жовтня 1792 року в новій столиці Сполучених колоній Вашингтоні закладено перший камінь у будівлю нової резиденції президента, яка з 1809 року стала іменуватись Білим домом і з часом завдяки журналістським штампам стала синонімом адміністрації президента США.
6721
Архітектура і будівництво
Володимир Лук'янюк
Першою столицею проголошених Другим континентальним конгресом 4 липня 1776 року незалежних від Великобританії Сполучених колоній стало місто Філадельфія і залишалось нею з невеликими перервами до 1783 року, коли у Філадельфії спалахнув бунт, що поставив під загрозу безпеку роботи парламенту. Це питання було розглянуто на Філадельфійському конвенті 1787 року, який затвердив нову редакцію конституції США і постановив виділити спеціальну територію для будівництва нової столиці.
У 1790 році було прийнято рішення розмістити її в центрі існуючої на той час республіки — на межі штатів Меріленд і Вірджинія вздовж ріки Потомак і наступного року почалось будівництво міста за проектом французького архітектора Шарля л'Енфана. Того ж таки, 1791 року, було прийнято рішення назвати його на честь президент Джорджа Вашингтона, а округ в якому розміщувалась столиця — Колумбія, на честь жіночого символу США.
Роком пізніше, 13 червня, розпочалось зведення резиденції президента за проектом ірландського архітектора Джеймса Хобана, якого вибрав особисто Джордж Вашингтон, побачивши його будівлю суду в окрузі Чарльстон (штат Південна Кароліна). За наполяганням Вашингтона Хобан переробив проект резиденції губернатора в Дубліні з триповерхової на двоповерхову, натомість розшивши її фасад. Будівництво резиденції закінчилось 1 листопада 1800 року і того ж дня в ній оселився президент Джон Адамс з дружиною.
Із-за контрастності сіро-білих стін будівлі з червноними цегляними стінами навколишніх споруд з 1809 року президентську резиденцію, яку спочатку називали Президентський палац, стали іменувати Білий дім і ця назва була юридично узаконена в 1902 році за розпорядженням президента Теодора Рузвельта. У 1814 році під час Англо-американської війни Білий дім разом із Капітолієм згорів і був відбудований в 1817 році, а в 1948-52 роках був перебудований ще раз згідно із сучасними вимогами.
Білий Дім у 1860-х роках
Білий Дім у 1860-х роках
Сьогодні у Білому домі шість поверхів (два підземних) загальною площею 5 100 м2, два з яких займає сім'я президента, який здійснює свою діяльність з управління країною в Овальному кабінеті, розташованому в лівому крилі будівлі, і його щорічно відвідує більше мільйона екскурсантів, які мають можливість побачити найкрасивіші та історичні приміщення, включаючи Східну, Зелену, Блакитну та Червону кімнати і Їдальню для офіційних заходів.
Володимир Лук'янюк © спеціально для «Цей день в історії», 11 жовтня 2015. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Архітектура і будівництво
Америка
Нова історія

Головні події 13 жовтня

#ЦейДень
Все про 13 жовтня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left12 жовтня
14 жовтняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward