Початок будівництва Білого дому
13 жовтня 1792 року в новій столиці Сполучених колоній Вашингтоні закладено перший камінь у будівлю нової резиденції президента, яка з 1809 року стала іменуватись Білим домом і з часом завдяки журналістським штампам стала синонімом адміністрації президента США.
11257
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Першою столицею проголошених Другим континентальним конгресом 4 липня 1776 року незалежних від Великобританії Сполучених колоній стало місто Філадельфія і залишалось нею з невеликими перервами до 1783 року, коли у Філадельфії спалахнув бунт, що поставив під загрозу безпеку роботи парламенту. Це питання було розглянуто на Філадельфійському конвенті 1787 року, який затвердив нову редакцію конституції США і постановив виділити спеціальну територію для будівництва нової столиці.

У 1790 році було прийнято рішення розмістити її в центрі існуючої на той час республіки — на межі штатів Меріленд і Вірджинія вздовж ріки Потомак і наступного року почалось будівництво міста за проектом французького архітектора Шарля л'Енфана. Того ж таки, 1791 року, було прийнято рішення назвати його на честь президент Джорджа Вашингтона, а округ в якому розміщувалась столиця — Колумбія, на честь жіночого символу США.

Роком пізніше, 13 червня, розпочалось зведення резиденції президента за проектом ірландського архітектора Джеймса Хобана, якого вибрав особисто Джордж Вашингтон, побачивши його будівлю суду в окрузі Чарльстон (штат Південна Кароліна). За наполяганням Вашингтона Хобан переробив проект резиденції губернатора в Дубліні з триповерхової на двоповерхову, натомість розшивши її фасад. Будівництво резиденції закінчилось 1 листопада 1800 року і того ж дня в ній оселився президент Джон Адамс з дружиною.

Із-за контрастності сіро-білих стін будівлі з червноними цегляними стінами навколишніх споруд з 1809 року президентську резиденцію, яку спочатку називали Президентський палац, стали іменувати Білий дім і ця назва була юридично узаконена в 1902 році за розпорядженням президента Теодора Рузвельта. У 1814 році під час Англо-американської війни Білий дім разом із Капітолієм згорів і був відбудований в 1817 році, а в 1948-52 роках був перебудований ще раз згідно із сучасними вимогами.

Сьогодні у Білому домі шість поверхів (два підземних) загальною площею 5 100 м2, два з яких займає сім'я президента, який здійснює свою діяльність з управління країною в Овальному кабінеті, розташованому в лівому крилі будівлі, і його щорічно відвідує більше мільйона екскурсантів, які мають можливість побачити найкрасивіші та історичні приміщення, включаючи Східну, Зелену, Блакитну та Червону кімнати і Їдальню для офіційних заходів.


ВЕЛИКЕ РОЗСЕЛЕННЯ СЛОВ'ЯН
Друк
«Цей день в історії» © 2001-24. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 13 жовтня

Нерон — п'ятий імператор Риму

54
#ЦейДень

Все про 13 жовтня

Події, факти, персоналії

Коронація Генріха IV Ланкастера

1399

Перша у світі операція під повною анестезією

1804

Італія оголосила війну Німеччині

1943

Леонід Кучма — другий Прем'єр-міністр незалежної України

1992