Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Рубрики
Регіони
всі статтінові статтіпопулярні статтівипадкова стаття
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
Цей день в історії
menu
toggle_off
Італія оголосила війну Німеччині
13 жовтня 1943 року Італія оголосила війну Німеччині, своєму колишньому союзнику по вісі Берлін-Рим-Токіо, і вступила у бойові дії на боці союзників по антигітлерівській коаліції.На обкладинці: Маршал П'єтро Бадольйо
23500
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Після розгрому італо-німецьких військ в Єгипті, втрати Лівії і одночасно загибелі 8-ї армії під Сталінградом в італійській еліті стала назрівати змова проти Беніто Муссоліні і на користь підписання миру з країнами антигітлерівської коаліції. Одна з таких змов виникла серед військових, причому П'єтро Бадольйо, колишній начальник Генерального штабу, вважав за необхідне змістити не тільки Муссоліні, але й короля, як такого, що скомпроментував себе зв'язком з фашизмом. Однак король Віктор Еммануїл сам приєднався до змовників і запропонував Бадольйо очолити новий уряд.

10 липня 1943 року союзники почали висадку на Сицілії; 15 липня П'єтро Бадольйо сформував «запасний» урядовий кабінет. 25 липня Муссоліні був заарештований і усунутий від влади, а Бадольйо почав переговори з головнокомандувачем сил антигітлерівської коаліції в Європі генералом Двайтом Ейзенхауером з приводу умов капітуляції, котра відбулась 8 вересня 1943 року. Цього ж дня союзницькі війська висадились на півдні Італії в Калабрії, а наступнго — поблизу Салерно і почали просування на північ Апенінського півострова.

Ще навесні, коли Гітлер зрозумів хисткість влади Муссоліні, німецьке командування почало підготовку операції по окупації Італії, котра розпочалась в той же день, коли Італія капітулювала. Коли 10 вересня німецькі війська увійшли в Рим, генерал Бодольйо і королівська сім'я втекли до Бріндізі, на півдні Італії, де проголосили створення нового уряду.

13 жовтня 1943 року Бадольйо почав здійсненя наступного етапу своєї угоди з Ейзенхауером — італійські війська взяли участь в операції союзників по звільненню Риму.

Після її завершення 9 червня 1944 року маршал Бадольйо подав у відставку. Після війни Міжнародний трибунал намагався судити його, але в 1947 році всі звинувачення проти нього були зняті. Помер маршал П'єтро Бадольйо 31 жовтня 1956 року в родинному маєтку.

Друк
«Цей день в історії» © 2001-20. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі