Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Італія оголосила війну Німеччині
13 жовтня 1943 року Італія оголосила війну Німеччині, своєму колишньому союзнику по вісі Берлін-Рим-Токіо, і вступила у бойові дії на боці союзників по антигітлерівській коаліції.
На обкладинці: Маршал П'єтро Бадольйо
22892
Друга Світова війна
Після розгрому італо-німецьких військ в Єгипті, втрати Лівії і одночасно загибелі 8-ї армії під Сталінградом в італійській еліті стала назрівати змова проти Беніто Муссоліні і на користь підписання миру з країнами антигітлерівської коаліції. Одна з таких змов виникла серед військових, причому П'єтро Бадольйо, колишній начальник Генерального штабу, вважав за необхідне змістити не тільки Муссоліні, але й короля, як такого, що скомпроментував себе зв'язком з фашизмом. Однак король Віктор Еммануїл сам приєднався до змовників і запропонував Бадольйо очолити новий уряд.
10 липня 1943 року союзники почали висадку на Сицілії; 15 липня П'єтро Бадольйо сформував «запасний» урядовий кабінет. 25 липня Муссоліні був заарештований і усунутий від влади, а Бадольйо почав переговори з головнокомандувачем сил антигітлерівської коаліції в Європі генералом Двайтом Ейзенхауером з приводу умов капітуляції, котра відбулась 8 вересня 1943 року. Цього ж дня союзницькі війська висадились на півдні Італії в Калабрії, а наступнго — поблизу Салерно і почали просування на північ Апенінського півострова.
Ще навесні, коли Гітлер зрозумів хисткість влади Муссоліні, німецьке командування почало підготовку операції по окупації Італії, котра розпочалась в той же день, коли Італія капітулювала. Коли 10 вересня німецькі війська увійшли в Рим, генерал Бодольйо і королівська сім'я втекли до Бріндізі, на півдні Італії, де проголосили створення нового уряду.
13 жовтня 1943 року Бадольйо почав здійсненя наступного етапу своєї угоди з Ейзенхауером — італійські війська взяли участь в операції союзників по звільненню Риму.
Після її завершення 9 червня 1944 року маршал Бадольйо подав у відставку. Після війни Міжнародний трибунал намагався судити його, але в 1947 році всі звинувачення проти нього були зняті. Помер маршал П'єтро Бадольйо 31 жовтня 1956 року в родинному маєтку.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Битва при Гастінгсі
Сьогодні
Битва при Гастінгсі
Друга Світова війна
Європа
Новітня історія

Головні події 13 жовтня

#ЦейДень
Все про 13 жовтня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left12 жовтня
14 жовтняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward