сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Подвиг Елвіна Йорка
8 жовтня 1918 року в ході боїв біля Аргону (Франція) під час Першої Світової війни американський капрал Елвін Каллем Йорк з примітивної зброї вбив 25 і взяв у полон 132 німецьких солдата. Це врятувало невеликий загін Йорка від знищення під вогнем з німецького дзоту. За свій подвиг капрал був нагороджений Конгресом США Медаллю слави.
На обкладинці: Сержант Елвін Йорк, 25 травня 1919 року © Underwood & Underwood
15869
Особистості
Елвін Йорк народився у 1887 році в сільському районі штату Теннессі. З юнацьких років він разом з батьком займався фермерською роботою і захоплювався полюванням. Серед знайомих він заслужив репутацію вправного мисливця і крайньо нестриманої людини, допоки, в 1915 році Йорк кардинально змінив стиль своєї поведінки після того, як став свідком загибелі свого друга: Йорк вступив до секти Церква Христа і почав працювати при недільній церковній школі.
В 1917 році, через два місяці після оголошення США війни Німеччині, Йорк отримав повістку до армії. Із-за своїх релігійних переконань він не міг тримати в руках зброю і звернувся до властей з проханням пройти альтернативну службу, але отримав відмову, оскільки релігійна секта, до якої належав Йорк, була небагаточисельною і невизнаною офіційно. Його було зараховано до 82-ї піхотної дивізії, що вела бойові дії у Франції, де Йорк не брав участь в боях, але був зобов'язаний мати при собі зброю.
8 жовтня 1918 року Йорк і 15 інших солдатів на чолі з сержантом Бернардом Ерлі отримали завдання провести розвідку навколо залізничного вузла біля міста Аргон. Повертаючись назад через ліс, вони заблудились і попали в тил німців, де їх зразу було виявлено. Потужним вогнем з дзоту на пагорбі німці вбили 8 американців, включаючи сержанта Ерлі.
Опинившись у критичній ситуації, Йорк з рушниці почав "знімати" одного німця за іншим, а потім з рештками взводу пішов на штурм дзоту. Він особисто вбив з револьвера шістьох німців котрі кинулись на перехоплення атакуючих. Командир німецького загону, вважаючи, що його атаковано великим загоном, здався разом з підлеглими зразу ж після того як Йорк закидав гранатами дзот. Після бою Йорк і його 7 соратників взяли в полон 132 ворога, включаючи німецького майора.
За свій подвиг Йорк був підвищений до чину сержанта і в 1919 році нагороджений Медаллю слави, найвищою військовою відзнакою США. Після війни завдяки свої славі і популярності Йорк зібрав кошти для заснування Індустріального інституту Йорка (нині Інститут Елвіна Йорка), навчального закладу для дітей із незаможних сімей з Теннессі. Елвін Йорк помер в 1964 році, а в 1941-у Гаррі Купер втілив його подвиг на екрані у кінострічці "Сержант Йорк".
«Цей день в історії» © 2001-18. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Початок експедиції Френсіса Дрейка
Сьогодні
Початок експедиції Френсіса Дрейка
Особистості
Перша Світова війна
Європа
Нова історія

Головні події 8 жовтня

#ЦейДень
Все про 8 жовтня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left7 жовтня
9 жовтняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

arrow_upward