Подвиг
Елвіна Йорка
8 жовтня 1918 року в ході боїв біля Аргону (Франція) під час Першої Світової війни американський капрал Елвін Каллем Йорк з примітивної зброї вбив 25 і взяв у полон 132 німецьких солдата. Це врятувало невеликий загін Йорка від знищення під вогнем з німецького дзоту. За свій подвиг капрал був нагороджений Конгресом США Медаллю слави. На обкладинці: Сержант Елвін Йорк, 25 травня 1919 року © Underwood & Underwood
30104
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Елвін Йорк народився у 1887 році в сільському районі штату Теннессі. З юнацьких років він разом з батьком займався фермерською роботою і захоплювався полюванням. Серед знайомих він заслужив репутацію вправного мисливця і крайньо нестриманої людини, допоки, в 1915 році Йорк кардинально змінив стиль своєї поведінки після того, як став свідком загибелі свого друга: Йорк вступив до секти Церква Христа і почав працювати при недільній церковній школі.

В 1917 році, через два місяці після оголошення США війни Німеччині, Йорк отримав повістку до армії. Через свої релігійні переконання він не міг брати до рук зброю і звернувся до властей з проханням пройти альтернативну службу, але отримав відмову, оскільки релігійна секта, до якої належав Йорк, була небагаточисельною і невизнаною офіційно. Його було зараховано до 82-ї піхотної дивізії, що вела бойові дії у Франції, де Йорк не брав участь в боях, але був зобов'язаний мати при собі зброю.

8 жовтня 1918 року Йорк і 15 інших солдатів на чолі з сержантом Бернардом Ерлі отримали завдання провести розвідку навколо залізничного вузла біля міста Аргон. Повертаючись назад через ліс, вони заблудились і попали в тил німців, де їх зразу було виявлено. Потужним вогнем з дзоту на пагорбі німці вбили 8 американців, включаючи сержанта Ерлі.

Опинившись у критичній ситуації, Йорк з рушниці почав "знімати" одного німця за іншим, а потім з рештками взводу пішов на штурм дзоту. Він особисто вбив з револьвера шістьох німців котрі кинулись на перехоплення атакуючих. Командир німецького підрозділу, вважаючи, що його атаковано великим загоном, здався разом з підлеглими зразу ж після того як Йорк закидав гранатами дзот. Після бою Йорк і його 7 соратників взяли в полон 132 ворога, включаючи німецького майора.

За свій подвиг Йорк був підвищений у званні до сержанта і в 1919 році нагороджений Медаллю слави, найвищою військовою відзнакою США. Після війни завдяки свої славі і популярності Йорк зібрав кошти для заснування Індустріального інституту Йорка (нині Інститут Елвіна Йорка), навчального закладу для дітей із незаможних сімей з Теннессі. Елвін Йорк помер в 1964 році, а в 1941-у Гаррі Купер втілив його подвиг на екрані у кінострічці "Сержант Йорк".

Правила життя Арістотеля
Правила життя
Правила життя Арістотеля
Друк 3
«Цей день в історії» © 2001-24. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 8 жовтня

Перша балканська війна

1912
#ЦейДень

Все про 8 жовтня

Події, факти, персоналії

Справа Бейліса

1913

Арешт Ернесто Че Гевари

1967