Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Створення ордену єзуїтів
27 вересня 1540 року папа римський Павло III затвердив статут створеного шість років перед тим Ігнатієм Лойолою Товариства Христа, католицького ордену освітян і місіонерів (єзуїтів), котрий відіграв важливу роль у Контрреформації і наверненні в католицизм мільйонів людей по всьому світу.
На обкладинці: Печатка ордену єзуїтів
14777
Релігія
У серпні 1534 року Лойола з шістьома своїми однодумцями на Монмартрі, поблизу Парижу, прийняли рішення створити новий релігійний орден для навернення іновірців до християнства. Не маючи можливості здійснити паломництво у Святу землю, вони направились в Рим до папи римського, і у вересні 1540 року Павло III благословив створення Товариства Христа, як офіційно називався орден єзуїтів.
Завдяки активній діяльності Лойоли орден швидко збільшувався. Єзуїтські місіонери активно виступали проти Реформації і сприяли поверненню в лоно католицької церкви великої кількості протестантів. Єзуїти мали свої місії в Індії, Бразилії, Конго, Ефіопії. Відводячи велику роль освіті, єзуїти заснували в Римі коледж (пізніше — Григоріанський університет) і Германікум, школу для німецьких священників, а також ряд благодійницьких організацій, котрі, зокрема, опікувалися колишніми повіями і вихрещеними євреями.
На момент смерті Ігнатія Лойоли 31 липня 1556 року єзуїти мали більше тисячі своїх священників. В 1622 році Ігнатій Лойола був канонізований католицькою церквою.
У наступне століття єзуїти активізували місіонерську діяльність, часто разом з європейськими першопроходцями відпливали до нових територій і тисячі з них загинули проповідуючи християнство серед іновірців. В Китаї та Індії єзуїти набули авторитету вчених і мудреців.
Перша єзуїтська колегія на українських землях була відкрита 1575 в Ярославі (тут свого часу учився Богдан Хмельницький). Упродовж 16–19 ст. були засновані й діяли також колегії в містах Львів, Луцьк, Острог, Бар, Фастів, Переяслав, Кам’янець, Вінниця, Перемишль, Самбір, Кременець, Станіслав (нині Івано-Франківськ), Житомир, Одеса.
У 18-у столітті, з ростом націоналізму, більшість країн почала переслідувати єзуїтів, і в 1773 році папа Климент XIV був змушений розпустити орден. Однак в 1814 році папа Пій VII, опираючись на ще невтрачений авторитет ордену єзуїтів, відновив його діяльність і члени Товариства Христа до сьогодні проводять свою місіонерську діяльність. Товариство Ісуса — найчисельніший чернечий орден у складі католицької церкви; кількість єзуїтів становить 18 139 чоловік, серед яких 12 808 — священики (2008). Їхні місії діють у 112 державах на всіх континентах світу.
13 березня 2013 року перший католик-єзуїт аргентинець Хорхе Маріо Бергольйо був обраний папою римським і став правити під іменем Франциск.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Зречення імператора Миколи II
Політика
Зречення імператора Миколи II
Релігія
Європа
Нова історія

Головні події 27 вересня

#ЦейДень
Все про 27 вересня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left26 вересня
28 вересняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward