Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
reorder
Створення ордену єзуїтів
27 вересня 1540 року папа римський Павло III затвердив статут створеного шість років перед тим Ігнатієм Лойолою Товариства Христа, католицького ордену освітян і місіонерів (єзуїтів), котрий відіграв важливу роль у Контрреформації і наверненні в католицизм мільйонів людей по всьому світу.
На обкладинці: Печатка ордену єзуїтів
19444
Релігія
У серпні 1534 року Лойола з шістьома своїми однодумцями на Монмартрі, поблизу Парижу, прийняли рішення створити новий релігійний орден для навернення іновірців до християнства. Не маючи можливості здійснити паломництво у Святу землю, вони направились в Рим до папи римського, і у вересні 1540 року Павло III благословив створення Товариства Христа, як офіційно називався орден єзуїтів.
Завдяки активній діяльності Лойоли орден швидко збільшувався. Єзуїтські місіонери активно виступали проти Реформації і сприяли поверненню в лоно католицької церкви великої кількості протестантів. Єзуїти мали свої місії в Індії, Бразилії, Конго, Ефіопії. Відводячи велику роль освіті, єзуїти заснували в Римі коледж (пізніше — Григоріанський університет) і Германікум, школу для німецьких священників, а також ряд благодійницьких організацій, котрі, зокрема, опікувалися колишніми повіями і вихрещеними євреями.
На момент смерті Ігнатія Лойоли 31 липня 1556 року єзуїти мали більше тисячі своїх священників. В 1622 році Ігнатій Лойола був канонізований католицькою церквою.
У наступне століття єзуїти активізували місіонерську діяльність, часто разом з європейськими першопроходцями відпливали до нових територій і тисячі з них загинули проповідуючи християнство серед іновірців. В Китаї та Індії єзуїти набули авторитету вчених і мудреців.
Перша єзуїтська колегія на українських землях була відкрита 1575 в Ярославі (тут свого часу учився Богдан Хмельницький). Упродовж 16–19 ст. були засновані й діяли також колегії в містах Львів, Луцьк, Острог, Бар, Фастів, Переяслав, Кам’янець, Вінниця, Перемишль, Самбір, Кременець, Станіслав (нині Івано-Франківськ), Житомир, Одеса.
У 18-у столітті, з ростом націоналізму, більшість країн почала переслідувати єзуїтів, і в 1773 році папа Климент XIV був змушений розпустити орден. Однак в 1814 році папа Пій VII, опираючись на ще невтрачений авторитет ордену єзуїтів, відновив його діяльність і члени Товариства Христа до сьогодні проводять свою місіонерську діяльність. Товариство Ісуса — найчисельніший чернечий орден у складі католицької церкви; кількість єзуїтів становить 18 139 чоловік, серед яких 12 808 — священики (2008). Їхні місії діють у 112 державах на всіх континентах світу.
13 березня 2013 року перший католик-єзуїт аргентинець Хорхе Маріо Бергольйо був обраний папою римським і став правити під іменем Франциск.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Релігія
Європа
Нова історія

Головні події 27 вересня

#ЦейДень
Все про 27 вересня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left26 вересня
28 вересняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward