«Яєчний замах» на Віктора Януковича
24 вересня 2004 року під час президентської виборчої кампанії в Івано-Франківську студент Прикарпатського університету кинув у Віктора Януковича яйцем, влучивши у груди. Сцена його комічного падіння була показана по телебаченню, що суттєво вплинуло на рейтинг Януковича як кандидата в президенти. На обкладинці: Віктор Федорович Янукович
36812
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Політичну кар'єру Віктор Федорович Янукович розпочав влітку 1996 року з посади заступника голови Донецької обласної державної адміністрації. Через рік, 14 травня 1997 року, Янукович став Головою Донецької облдержадміністрації, а наступного року — головою Донецької облради. Перебуваючи на посаді Голови облдержадміністрації, Віктор Янукович не вступав в Партію регіонів, проте не приховував своїх симпатій до неї, і очолив її в 2003 році, коли вже був призначений на посаду прем'єр-міністра України за квотою фракції «Регіони України».

У 2004 році Віктор Янукович за підтримки президента Леоніда Кучми став «кандидатом від влади» на президентських виборах в Україні. Маючи велику підтримку на Донбасі та в південних і східних областях України завдяки економічному зростанню цих регіонів за часи діяльності уряду у 2002–2004 роках і проросійській економічній та культурній політиці, у Києві, центральних, північних та, особливо, західних областях Віктор Янукович мав дуже низьку підтримку через високу корупції на вищих щаблях в усіх гілках влади, орієнтації на Росію та оприлюднених фактів його біографії, пов'язаних із судимостями та співпрацею з КДБ.

В ході передвиборної програми 24 вересня 2004 року Віктор Янукович прилетів до Івано-Франківська і поїхав на зустріч зі студентами Прикарпатського університету імені Стефаника. В момент виходу Януковича з автобуса 17-річний студент-економіст Дмитро Романюк кинув у нього яйце, влучивши у груди. Янукович знепритомнів на місці події і був доставлений у лікарню.

Соратники Януковича заявили про влучення в нього «важких предметів», «каміння», «акумуляторів» тощо, однак на відео, яке наважився показати лише один телеканал, було чітко видно, що в груди Януковичу попало саме яйце. Сцену його комічного падіння крім 5-го каналу продемонстрували також канали "Євроньюс" та російський НТВ, що суттєво вплинуло на рейтинг Януковича як кандидата в президенти.

31 жовтня 2004 року відбувся перший тур виборів президента України, за результатами якого Віктор Янукович отримав другий результат (39,32% проти 39,87% у Віктора Ющенка). Численні порушеннями виборчого законодавства та прав людини, загальнодержавне фальшування результатів у другому турі виборів привели до масових протестів у містах Західної України, Києві й ряді інших міст і обласних центрів, які вилились у Помаранчеву революцію і привели до поразки Віктора Януковича у президентських виборах 2004 року.

Порушена проти Дмитра Романюка справа по звинуваченню у хуліганстві, була закрита у грудні 2004 року.

Друк
Володимир Лук'янюк спеціально для © «Цей день в історії», 24 вересня 2015. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 24 вересня

Втеча Мухаммеда з Мекки

622
#ЦейДень

Все про 24 вересня

Події, факти, персоналії

Відкриття планети Нептун

1846

Підрив центра Києва

1941