Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
всі статтінові статтіпопулярні статтівипадкова стаття
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
reorder
«Яєчний замах» на Віктора Януковича
24 вересня 2004 року під час президентської виборчої кампанії в Івано-Франківську студент Прикарпатського університету кинув у Віктора Януковича яйцем, влучивши у груди. Сцена його комічного падіння була показана по телебаченню, що суттєво вплинуло на рейтинг Януковича як кандидата в президенти.
На обкладинці: Віктор Федорович Янукович
25101
Особистості
Володимир Лук'янюк
Політичну кар'єру Віктор Федорович Янукович розпочав влітку 1996 року з посади заступника голови Донецької обласної державної адміністрації. Через рік, 14 травня 1997 року, Янукович став Головою Донецької облдержадміністрації, а наступного року — головою Донецької облради. Перебуваючи на посаді Голови облдержадміністрації, Віктор Янукович не вступав в Партію регіонів, проте не приховував своїх симпатій до неї, і очолив її в 2003 році, коли вже був призначений на посаду прем'єр-міністра України за квотою фракції «Регіони України».
У 2004 році Віктор Янукович за підтримки президента Леоніда Кучми став «кандидатом від влади» на президентських виборах в Україні. Маючи велику підтримку на Донбасі та в південних і східних областях України завдяки економічному зростанню цих регіонів за часи діяльності уряду у 2002–2004 роках і проросійській економічній та культурній політиці, у Києві, центральних, північних та, особливо, західних областях Віктор Янукович мав дуже низьку підтримку через високу корупції на вищих щаблях в усіх гілках влади, орієнтації на Росію та оприлюднених фактів його біографії, пов'язаних із судимостями та співпрацею з КДБ.
В ході передвиборної програми 24 вересня 2004 року Віктор Янукович прилетів до Івано-Франківська і поїхав на зустріч зі студентами Прикарпатського університету імені Стефаника. В момент виходу Януковича з автобуса 17-річний студент-економіст Дмитро Романюк кинув у нього яйце, влучивши у груди. Янукович знепритомнів на місці події і був доставлений у лікарню.
Соратники Януковича заявили про влучення в нього «важких предметів», «каміння», «акумуляторів» тощо, однак на відео, яке наважився показати лише один телеканал, було чітко видно, що в груди Януковичу попало саме яйце. Сцену його комічного падіння крім 5-го каналу продемонстрували також канали "Євроньюс" та російський НТВ, що суттєво вплинуло на рейтинг Януковича як кандидата в президенти.
31 жовтня 2004 року відбувся перший тур виборів президента України, за результатами якого Віктор Янукович отримав другий результат (39,32% проти 39,87% у Віктора Ющенка). Численні порушеннями виборчого законодавства та прав людини, загальнодержавне фальшування результатів у другому турі виборів привели до масових протестів у містах Західної України, Києві й ряді інших міст і обласних центрів, які вилились у Помаранчеву революцію і привели до поразки Віктора Януковича у президентських виборах 2004 року.
Порушена проти Дмитра Романюка справа по звинуваченню у хуліганстві, була закрита у грудні 2004 року.
Володимир Лук'янюк © спеціально для «Цей день в історії», 24 вересня 2015. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Облога Києва монголами
Сьогодні
Облога Києва монголами

Головні події 24 вересня

#ЦейДень
Все про 24 вересня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left23 вересня
25 вересняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward