Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Рубрики
Регіони
всі статтінові статтіпопулярні статтівипадкова стаття
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
Цей день в історії
menu
toggle_off
Перший політ монгольф'єра
19 вересня 1783 року у Версалі у присутності французького короля Людовика XVI і його дружини Марії Антуанетти брати Жозеф і Етьєн Монгольф'є здійснили запуск повітряної кулі, наповненої гарячим димом. В гондолі знаходились вівця, півень і качка. На обкладинці: Зображення монгольф'єра, 1786 рік
15015
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Брати Монгольф'є, чий батько був власником паперової фабрики, спочатку ставили досліди з паперовими кульками, наповненими воднем і водяною парою і лише випадково здогадались, що використання гарячого диму більш ефективне. Одна з таких куль, діаметром 3,5 метра, протрималась у повітрі 10 хвилині і піднялась на висоту 300 метрів.

Перший успішний запуск кулі, котра отримала назву "монгольф'єр", брати здійснили в червні 1783 року в рідному Анноні — на Ринковій площі міста вони запустили повітряну кулю без екіпажу. Монгольф'єр, діаметром 30 метрів, представляв собою льняний мішок, покритий шаром паперу і наповнений гарячим димом. Він зміг піднятись на висоту близько 500 метрів і пролетіти 1800 метрів.

19 вересня 1783 року на запрошення Французької Академії наук брати Монгольф'є у Весалі (під Парижем) запустили першу "пілотовану" кулю, котра через вісім хвилин після охолодження диму приземлилась за 4 кілометри від місця старту.

Через два місяці в небо піднялась перша людина — Пілатр-де-Розьє і маркіз д’Арланд піднялись на висоту до кілометра і за 25 хвилин пролетіли близько 9 кілометрів. 24 вересня 1784 року в Ліоні в повітря піднялась перша жінка — пані Тібль у присутності шведського короля Густава III досягла висоти 2700 метрів і протрималась у повітрі 142 хвилини.

Із-за своїх недоліків монгольф'єри згодом поступилися місцем шарльєрам — аеростатам, наповнюваним воднем. Однак у другій половині XX века завдяки розробці нових вогнетривких матеріалів і балонних газових горілок, монгольфєри знову стали популярні. У 2002 році американський авіатор Джеймс Стівен Фоссетт першим облетів на повітряній кулі Землю.

Друк
«Цей день в історії» © 2001-20. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 19 вересня

#ЦейДень
Все про 19 вересня
Події, факти, персоналії