сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Конституційний конвент
17 вересня 1787 року Конституційний конвент у Філадельфії переглянув Статті конфедерації і затвердив нову редакцію конституції США, згідно з котрою союз незалежних штатів перетворювався у федеративну країну, главою держави, головнокомандуючим збройними силами ставав президент, що обирався на чотири роки, законодавча влада належала конгресу, а судова - верховному суду.
На обкладинці: Філадельфійський конвент
7918
Політика
Після отримання незалежності 13 американських штатів в якості основного закону використовували Статті Конфедерації, прийняті ще під час війни на Другому континентальному конгресі (1777 р.). Однак федеральний уряд, що діяв у рамках Статей, виявився занадто слабким і не володів достатніми повноваженнями для вирішення конфліктів, що виникали між штатами, для збору податків і у фінансовому відношенні повністю залежав від штатів.
У вересні 1786 року в місті Аннаполіс (штат Меріленд) пройшла конференція, на яку прибули делегати 5 штатів (Нью-Джерсі, Пенсільванія, Нью-Йорк, Делавер і Віргінія), метою якої було виправлення недоліків, властивих Статтями Конфедерації. Однак учасники визнали, що штатів, представлених на конференції, недостатньо для прийняття рішення, тому на травень 1787 був призначений Конвент у Філадельфії.
Для участі у Конвенті було обрано 74 делегати від 12 штатів. Єдиним штатом, який відмовився прислати своїх представників, став Род-Айленд. Через те, що подорожі на великі відстані в ті часи були непевні, багато делегатів не змогли приїхати вчасно, тому, незважаючи на початок, призначений на 14 травня, кворум з 7 штатів був зібраний лише 25 травня, а максимальна кількість учасників, присутніх на Конвенті, склало 55 чоловік. У Конвенті взяли участь більшість батьків-засновників, за винятком Томаса Джефферсона і Джона Адамса. Головою Конвенту було обрано Джорджа Вашингтона.
Головною темою дебатів на конветі було питання представництва в конгресі - більш населені штати виступали за пропорційне представництво, а менш заселені - за рівне. В результаті було досягнуто т.зв. Коннектикутського компромісу - конгрес став двопалатним з пропорційним представництвом в нижній палаті (представників) і рівним представництвом у верхній палаті (сенаті). За цей варіант конституції проголосувало 38 з 41 делегата, присутніх на засіданні.
Конституція набувала чинності після її ратифікації 9-а з 13-и штатів. Першими документ ратифікували штати Делавер, Пеннсільванія, Нью-Джерсі, Джорджия і Коннектикут, а інші штати, зокрема Массачусетс, відмовився це зробити, оскільки в конституції не були захищені основні політичні свободи - свобода слова, віросповіданя і преси.
В лютому 1788 року було досягнуто компромісу у вигляді обіцянки на першому ж засіданні конгресу прийняти відповідні поправки до конституції. В результаті, в червні 1788 року нову редакцію конституції було ратифіковано 9-а штатами, а у вересні 1789 року конгес США затвердив 12 поправок до неї (Білль про права). Останнім штатом, котрий ратифікував і конституцію і поправки, був Род-Айленд - 29 травня 1790 року він став 13-ю колонією, що увійшла до складу США. Сьогодні конституція США - найстаріша з діючих конституцій світу.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя Йосифа Сталіна
Правила життя
Правила життя Йосифа Сталіна
Політика
Америка
Нова історія

Головні події 17 вересня

#ЦейДень
Все про 17 вересня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left16 вересня
18 вересняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward