Гарвардський університет
location_on
Кембрідж
8 вересня 1636 року в місті Кембрідж колонії Массачусетської затоки засновано коледж, названий на честь свого головного спонсора англійського місіонера Джона Гарварда. На початку XIX століття заклад було реорганізовано в університет, який сьогодні є найстарішим діючим вузом у США і входить до трійки кращих у світу. На обкладинці: Гарвардський університет
19056
Читати 3 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Коледж або Новий Коледж, заснований за ініціативою Компанії Массачусетського затоки, мав готувати пуританських пасторів для потреб англійської колонії, а також місіонерів з числа місцевих індіанців. В 1639 коледж отримав у спадщину від бакалавра мистецтв Джона Гарварда половину його майна та бібліотеку і з 1639 року став носити його ім'я. У друкарні при коледжі, найстарішої в Америці, була видана перша Біблія на одній з індіанських мов — массачусетс. У наборі 1665 в університеті вчився перший індіанець — Калеб Чішатеаумук. До кінця 18 ст. крім пуританського релігійної освіти, яка обіймала чільне місце в навчальному курсі, в Гарвардському коледжі вивчалися основи математики і природничих наук, а також класичні філологія та філософія на рівні європейських ліберальних університетів.

Фактичне перетворення коледжу в університет відбулося в 1-й чверті 19 ст., коли до Гарвардському коледжу були приєднані медичний (заснований в 1810 році) і юридичний (заснований в 1817 році) факультети. Як університет в офіційних документах Гарвард згадується лише з 1870 року — навчальний план був значно розширений, введено вивчення історії, політичної економії, хімії, геології та інших предметів. З 2-ї чверті 19 ст. Гарвардський університет, в якому викладали видатні вчені сучасності, став центром культурного життя не тільки північно-східних штатів, а й усієї країни.

У 1869-1909 роках президент Гарвардського університету, Чарльз Вільям Еліот, перетворив Гарвард на зразок сучасного дослідницького університету. Реформи Еліота включали введення факультативних курсів, маленьких класів і вступних іспитів. Гарвардська модель вплинула на всю систему освіти США, як на рівні вищих навчальних закладів, так і на рівні шкільної освіти.

Сьогодні Гарвард — найстаріший діючий вищий навчальний заклад в США з 11 факультетами та прирівненими до них підрозділами і входить до трійки кращих вузів світу. Гарвардський ніверситет має четверту за числом (16,2 млн.) книг бібліотеку у світі (після Британської бібліотеки, Бібліотеки конгресу США, Національної бібліотеки Франції) — близько 16,2 млн. книг і найбільший у світі бюджет серед академічних установ, що досягає 36,9 млрд. дол. на рік (2006); серед його випускників 49 лауреатів Нобелівської премії (2010), вісім президентів США, 36 лауреатів Пулітцерівської премії (2010).

Станом на 2010 рік у Гарварді працює близько 2100 викладачів і вчиться близько 6700 студентів та 14500 аспірантів; спортивна команда «Гарвард Крімсон» бере участь у змаганнях з 41-го виду спорту.


ВЕЛИКЕ РОЗСЕЛЕННЯ СЛОВ'ЯН
Друк 5
«Цей день в історії» © 2001-24. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 8 вересня

Римська облога Єрусалиму

70
#ЦейДень

Все про 8 вересня

Події, факти, персоналії

Облога Вишгорода Андрієм Боголюбським

1173

Куликовська битва

1380

«Давид» Мікеланджело Буонарроті

1504

Мирний договір з Японією

1951