Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Навуходоносор II — Нововавилонський цар
7 вересня 605 року до н. е. Навуходоносор, син Набопаласара, засновника Халдейської династії, став царем Нововавилонського царства і за наступні 43 роки перетворив країну у процвітаючу державу.
На обкладинці: Вільям Блейк «Божевільний Навуходоносор»
8745
Особистості
На початку 627 року до н.е., після смерті царя Ашшурбанапала, Ассирію охопили повстання і Набопаласар, ассирійський намісник Країни Моря (північне узбережжя Перської затоки), захопив місто Урук в Південному Межиріччі і до жовтня розбив ассирійські війська Син-шум-лішира, проголошеного царем. Зумівши захопити Вавилонію і відкинути ассирійські війська на північ, 23 листопада 626 року до н.е Набопаласар був проголошений царем і став засновником Нововавилонського царства та X Нововавилонської династії.
Набопаласар правив 21 рік, які провів у постійних війнах, завоював міста Верхнього Межиріччя, повністю розбишии Ассирію і захопивши її найважливіші міста Ніппур, Ашшур та Ніневію, а в союзі з Мідією — вавилонська армія під командуванням Набопаласара і його старшого сина Навуходоносора підкорила свого колишнього союзника царство Урарту, а також Сирію, Фінікію, Палестину та Північну Аравію.
Набопаласар помер 15 серпня 605 року до н.е. і Навуходоносор був змушений повернутись із єгипетського походу в Вавилон. 7 вересня 605 року до н. е., на 23-й день по смерті батька, він зайняв престол Нововавилонського царства. Восени того ж року Навуходоносор продовжив війну з Єгиптом — підкорив Іудею, в 587 році до н.е. захопивив Єрусалим, в 582-у — Трансіорданію, а в 575-у — Тір, який тримав в облозі 13 років.
За правління Навуходоносора Вавилонія перетворилась у міцну і процвітаючу країну — це був період економічного і культурного розквіту. Він укріпив кордони, перебудував всі великі міста країни, а саму столицю перетворив на місто-легенду — Вавилон мав площу близько 10 кв. км, був оточений ровами і трьома рядами фортечних мурів; через Єфрат був перекинутий кам'яний міст, а в центрі міста був добудований зикурат на честь бога Мардука, висотою 91 метр. За правління Навуходоносора був споруджений і знаменитий висячий парк (т. зв. «висячі сади Семіраміди» — одне з 7 чудес світу; за деякими даними «висячі сади» могли бути побудовані за ассирійського царя Сеннахирима в його столиці, Ніневії). Вавилон став центром міжнародної торгівлі, в країні велося дорожнє будівництво, багато уваги приділялося штучному зрошуванню — зокрема, близько Сіппара був створений великий басейн, звідки йшло багато каналів, за допомогою яких регулювався розподіл води під час посухи.
Помер Навуходоносор II в 562 році до н.е. і йому наслідував старший син Амель-Мардук, по смерті якого через рік і влада у Нововавилонському царстві перейшла до зятя Навуходоносора Нергал-шар-уцура. Навуходоносор неодноразово згадується у Біблії та Талмуді, а також в ісламських пам'ятках і найбільше відомий як завойовник Єрусалиму, правителя якого Седекію він осліпив і вивіз до Вавилону, разом із 18 тисячами євреїв, що попали у рабство, зруйнував Храм Соломона і спалив місто. Якщо вірити біблійним розповідям, в кінці свого життя Навуходоносор страждав божевіллям, яке могло бути наслідком захворювання порфирією або парезу.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя Муаммара Каддафі
Правила життя
Правила життя Муаммара Каддафі
Особистості
Політика
Азія
Античні часи

Головні події 7 вересня

#ЦейДень
Все про 7 вересня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left6 вересня
8 вересняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward