Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Рубрики
Регіони
всі статтінові статтіпопулярні статтівипадкова стаття
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
Цей день в історії
menu
toggle_off
Навуходоносор II — Нововавилонський цар
7 вересня 605 року до н. е. Навуходоносор, син Набопаласара, засновника Халдейської династії, став царем Нововавилонського царства і за наступні 43 роки перетворив країну у процвітаючу державу.На обкладинці: Вільям Блейк «Божевільний Навуходоносор»
14667
Читати 3 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

На початку 627 року до н.е., після смерті царя Ашшурбанапала, Ассирію охопили повстання і Набопаласар, ассирійський намісник Країни Моря (північне узбережжя Перської затоки), захопив місто Урук в Південному Межиріччі і до жовтня розбив ассирійські війська Син-шум-лішира, проголошеного царем. Зумівши захопити Вавилонію і відкинути ассирійські війська на північ, 23 листопада 626 року до н.е Набопаласар був проголошений царем і став засновником Нововавилонського царства та X Нововавилонської династії.

Набопаласар правив 21 рік, які провів у постійних війнах, завоював міста Верхнього Межиріччя, повністю розбишии Ассирію і захопивши її найважливіші міста Ніппур, Ашшур та Ніневію, а в союзі з Мідією — вавилонська армія під командуванням Набопаласара і його старшого сина Навуходоносора підкорила свого колишнього союзника царство Урарту, а також Сирію, Фінікію, Палестину та Північну Аравію.

Набопаласар помер 15 серпня 605 року до н.е. і Навуходоносор був змушений повернутись із єгипетського походу в Вавилон. 7 вересня 605 року до н. е., на 23-й день по смерті батька, він зайняв престол Нововавилонського царства. Восени того ж року Навуходоносор продовжив війну з Єгиптом — підкорив Іудею, в 587 році до н.е. захопивив Єрусалим, в 582-у — Трансіорданію, а в 575-у — Тір, який тримав в облозі 13 років.

За правління Навуходоносора Вавилонія перетворилась у міцну і процвітаючу країну — це був період економічного і культурного розквіту. Він укріпив кордони, перебудував всі великі міста країни, а саму столицю перетворив на місто-легенду — Вавилон мав площу близько 10 кв. км, був оточений ровами і трьома рядами фортечних мурів; через Єфрат був перекинутий кам'яний міст, а в центрі міста був добудований зикурат на честь бога Мардука, висотою 91 метр. За правління Навуходоносора був споруджений і знаменитий висячий парк (т. зв. «висячі сади Семіраміди» — одне з 7 чудес світу; за деякими даними «висячі сади» могли бути побудовані за ассирійського царя Сеннахирима в його столиці, Ніневії). Вавилон став центром міжнародної торгівлі, в країні велося дорожнє будівництво, багато уваги приділялося штучному зрошуванню — зокрема, близько Сіппара був створений великий басейн, звідки йшло багато каналів, за допомогою яких регулювався розподіл води під час посухи.

Помер Навуходоносор II в 562 році до н.е. і йому наслідував старший син Амель-Мардук, по смерті якого через рік і влада у Нововавилонському царстві перейшла до зятя Навуходоносора Нергал-шар-уцура. Навуходоносор неодноразово згадується у Біблії та Талмуді, а також в ісламських пам'ятках і найбільше відомий як завойовник Єрусалиму, правителя якого Седекію він осліпив і вивіз до Вавилону, разом із 18 тисячами євреїв, що попали у рабство, зруйнував Храм Соломона і спалив місто. Якщо вірити біблійним розповідям, в кінці свого життя Навуходоносор страждав божевіллям, яке могло бути наслідком захворювання порфирією або парезу.

Друк
«Цей день в історії» © 2001-20. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Дивіться також

Політ першого дирижабля
Сьогодні
Політ першого дирижабля