Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Республіка Сан-Марино
3 вересня 301 року вважається датою заснування Сан-Марино, найстарішої суверенної держави в світі, яка живе за найдавнішим писаним конституційним документом, що зберіг свою силу до наших днів.
20113
Політика
За легендою каменяр Маринус разом зі своїм другом Лео, які проживали на далмаційському острові Раб (Арбе), у 301 році прибули до міста Арімінум (нині — Ріміні, Італія) рятуючись від переслідувань християн, які поновились в Римській імперії. Вони знайшли роботу у каменоломні на горі Титано, де пропрацювали три роки, після чого Маринус повернувся до Ріміні, а Лео переселився до містечка Монтефельтро на горі Фелісіано, де біля римського храму Юпітера збудував невеличку церкву. З часом містечко змінило свою назву і стало називатись Сан-Лео.
Повернувшись до Ріміні, Маринус довгий час проповідував слово Господнє. У 316 році з Далмації до Ріміні прибула жінка, яка стверджувала, що Маринус — її законний чоловік. Щоб уникнути цих звинувачень, він повернувся на гору Титано, де збудував капличку і вів усамітнене життя. З часом, рятуючись від переслідувань, біля нього стали оселятись інші християни, які утворили невелику громаду.
Після того як Маринус зцілив словом Божим сина власниці землі, на якій знаходилась гора Титано, донна Фелічіссіма з Ріміні передала її християнській громаді у вічне володіння, а вона сама і 53 члени її родини стали християнами. На знак подяки перший єпископ Ріміні Св. Гауденціо посвятив Маринуса у сан диякона (одночасно Лео став священником).
Помер Маринус узимку 366 року і незадовго до цього жителям гори Титано заповів «Залишатись вільними і від тої, і від іншої людини», маючи на увазі римського імператора і папу римського. Маринус був канонізований як святий і день його пам'яті, який припадає на 3 вересня, вважається днем заснування Сан-Марино, найстарішої суверенної держави і конституційної республіка в світі. За зразком Римської республіки з 12 грудня 1243 року нею правлять два капітани-регенти, які обираються раз на півроку з числа народжених у Сан-Марино громадян — один з правлячого, другий — з нижчого класів (нині — з різних політичних партій).
Реальну незалежність Республіка Сан-Марино здобула у VI столітті, коли Італія розпалась на безліч держав. Довгий час її намагалась підпорядкувати Папська держава, проте була змушена визнати суверенітет республіки у 1291 році. Сьогодні Сан-Марино живе за статутом у вигляді 6 книг, написаних протягом XVI століття, який вважається найдавнішим писаним конституційним документом, що зберіг свою силу до наших днів.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Політика
Європа
Античні часи

Головні події 3 вересня

#ЦейДень
Все про 3 вересня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left2 вересня
4 вересняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward