сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Велика пожежа у Лондоні
Рано вранці 2 вересня 1666 року в Лондоні почалась "Велика пожежа" - на Пуддінг-Лейн загорівся дім королівського пекара Томаса Фаррінера, котрий забув на ніч загасити піч. За декілька хвилин вогнем була охоплена вся вулиця, а за два дні згоріло дві третини міста і загинуло 16 чоловік.
12200
Катастрофи
Увечері 1 вересня 1666 року Томас Фаррінер недбало загасив піч і, поки всі спали, від іскр загорілися хмиз та дрова біля печі. Невдовзі палав весь будинок. Фаррінер разом з сім'єю і слугами зумів урятуватись через вікно другого поверху, але загинула його помічниця по кухні, - перша жертва пожежі.
Вранці 2 вересня вогонь перекинувся на сусідні будинки. Лорд-мер Лондона Томас Бладворт відхилив пропозицію пожежних зруйнувати прилеглі до епіцентру будівлі, і згодом вогонь охопив вулиці і припортовий склад з гасом, свічками, спиртом і вугіллям. Склад спалахнув, чи, можливо, вибухнув, і пожежа стала поширюватися містом у різних напрямках і з великою швидкістю. Незважаючи на земляні вали, збудовані жителями Лондона для локалізаціїї пожежі, вона охопила практично все місто, котре складалось, в основному, з дерев'яних будівель, багато з яких були криті соломою, розділених вузькими вуличками. Вогонь пожежі був настільки сильним, що його було видно за 50 кілометрів.
Лише 5 вересня інтесивність пожежі почала спадати, а 6-го вересня її вдалось загасити. Пожежою було знищено в Лондоні 13200 будинків, близько 90 церков (включаючи кафедральний собор Св.Павла), 50 складів і багато громадських будівель; близько ста тисяч людей стали бездомними.
Через декілька днів за наказом короля Карла II почалась відбудова міста. Архітектор Крістофер Рен розробив план нового собору Св. Павла і багатьох церков навкруги нього. Більшість будинків почали зводити з цегли або каменю, вулиці стали ширшими, але постійна протипожежна служба в Лондоні з'явилась лише у 18-у столітті.
В 1670 році в пам'ять про Велику лондонську пожежу біля її епіцентру було встановлено меморіальну колону заввишки близько 70 метрів, на котрій були вирізьблені історія пожежі і її гасіння. Незважаючи на те, що офіційне розслідування прийшло до висновку, що пожежа виникла "по волі Господа, надзвичайно сухого літа і сильного вітру", до 1830 року на колоні зберігався напис, що називав ще одною причиною трагедії "віроломство і злий умисел папської кліки".
У 1986 році члени об'єднання лондонських пекарів зібрались на Пуддінг-Лейн і принесли вибачення меру міста за те, що Велика пожежа 1666 року виникла з вини їх колеги Томаса Фаррінера.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Тімоті Снайдер «Історична відповідальність Німеччини перед Україною»
Пряма Мова
Тімоті Снайдер «Історична відповідальність Німеччини перед Україною»
Катастрофи
Європа
Нова історія

Головні події 2 вересня

#ЦейДень
Все про 2 вересня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left1 вересня
3 вересняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward