Розлучення принца Чарльза
і принцеси Діани
28 серпня 1996 року після 15 років подружнього життя і 4 років життя нарізно, лондонський суд офіційно розлучив британського принца Чарльза і принцесу Діану. На обкладинці: Принц Чарльз і принцеса Діана
21043
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

В лютому 1981 року 33-літній принц Вельський оголосив про заручини з 19-літньою викладачкою дитячого садка Діаною Френсіс Спенсер. Через півроку, 29 липня, близько одного мільярда телеглядачів у 74 країнах світу спостерігало за їх одруженням, яке відбулась в кафедральному соборі Святого Павла в присутності 2650 гостей.

У Чарльза та Діани народилось двоє дітей, принц Вільям (1982) та принц Генрі (1984). До початку 1990-х років відносини між подружжям погіршились, зокрема, через тривалий зв'язок Чарльза з Каміллою Паркер Боулз, герцогинею Корнуольською. Сама Діана деякий час була в близьких стосунках зі своїм інструктором з верхової їзди Джеймсом Хьюїттом, в чому зізналася в 1995 році в телеінтерв'ю (роком раніше Чарльз зробив аналогічну визнання про зв'язок з Каміллою).

Шлюб фактично розпався в 1992 році, після чого подружжя жили окремо, а в 1994 році пара заявила про намір розлучитись, хоча виконувала придворні обов'язки серпня 1996 року, коли королева Єлизавета II дала дозвіл на розлучення. В обмін на право зберегти за собою апартаменти в Кенсінгтонському палаці і титул "принцеса", Діана відмовилась від титулу "Ваша королівська величносте" і будь-яких претензій на трон у майбутньому. 28 серпня 1996 року лондонський суд офіційно розлучив британського принца Чарльза і принцесу Діану.

Протягом року після розлучення Діана займалась благодійницькою діяльністю, брала участь у багатьох гуманітарних акціях, включаючи підтримку жертв СНІДу і кампанію заборони протипіхотних мін. Це зробило її надзвичайно популярною в усьому світі і в пресі за нею закріпилвся титул "королева людських сердець". В кінці 1996 року Діана познайомилась з мільярдером Доді аль Фаєдом, сином єгипетського підприємця. Вони особливо зблизилися в 1997 році і в серпні провели разом відпустку на Середземномор'ї.

31 серпня 1997 року вони обоє загинули в автокатастрофі в Парижі. Слідство встановило, що винним у інциденті був водій авто, котрий перебував у стані сп'яніння і не справився з керуванням, намагаючись втекти від переслідувачів фотографів-папарацци.

У квітні 2005 року принц Чарльз і Камілла Паркер-Боулз зареєстровали шлюб у муніципальному департаменті Віндзора. Відносини у королівській родині примирились після отримання церковного благословення від архієпископа Кентерберійського в церкві Святого Георга у Віндзорського замку.

Друк 1
«Цей день в історії» © 2001-24. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 28 серпня

Заборона рабства у Сполученому Королівстві

1833
#ЦейДень

Все про 28 серпня

Події, факти, персоналії

Депортація німців Поволжя

1941
headset

Повна паспортизація громадян СРСР

1974

Авіакатастрофа у Рамштайні

1988

Іловайський котел

2014