сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Книга рекордів Гіннеса
27 серпня 1955 року у Лондоні накладом 50 тисяч примірників вийшов 198-сторінковий довідник «Чудеса Гіннеса». Наступного року книга вийшла у США під назвою «Книга рекордів Гіннеса» і завдяки величезній популярності невдовзі стала всесвітньо визнаним авторитетним джерелом про різноманітні досягненням людства.
4929
Розваги і дозвілля
Володимир Лук'янюк
Згідно з легендою, 10 листопада 1951 року Г'ю Бівер, керуючий директор пивоварні Guinness, перебуваючи у пабі ірландського містечка Норд-Слоб, став учасником суперечки на тему який із диких птахів найшвидший - тетер чи сивка. Так і не знайшовши відповіді у жодному із довідників, Бівер задався питанням яким чином можна можна вирішити подібні спори, які щодня відбуваються у тисячах пабів Британії.
Г'ю Бівер
Г'ю Бівер
Обговоривши це питання із іншим співробітником Guinness, Бівер отримав від Крістофера Чатєвея пораду звернутись до своїх університетських товаришів спортивних журналістів близнюків Норріса і Росса Маквайртерів, які в одній із газет вели колонку спортивних рекордів і аналогічну передачу на ВВС.
Росс і Норріс Маквайртери
Росс і Норріс Маквайртери
Після інтерв'ю із Бівером брати Маквайртери погодились працювати над довідником «Чудеса Гіннеса», який вийшов друком 27 серпня 1955 року і за чотири місці став бестселлером. Наступного року вийшло друге британське видання і довідник був вперше виданий у США під назвою «Книга рекордів Гіннеса» у кількості 50 тисяч примірників; з тих пір книга Маквайртерів є визнаним світовим авторитетом у галузів рекордів.
До 1964 року «Книга рекордів Гіннеса» була продана у кількості 1 мільйон примірників англійською, французькою та німецькою мовами, а в 1974 році сама стала рекордсменом - вона була визнана найпродаванішою авторською книгою у світі (23 950 тисяч примірників). Їй також належать рекорди - найбільший разовий наклад (2 402 тисячі, 1999 рік), найпродаваніша авторська книга світу (100 мільйонів примірників у 100 країнах 37 мовами, 2003 рік).
Росс Маквайртер редагував щорічне видання «Книги рекордів Гіннеса» до 1975 року, коли він був убитий двома бійцями Ірландської Республіканської Армії; 70-річний Норіс був відсторонений від редагування в 1995 році, коли права на видання були продані компанії Diageo. Цього ж року «Книга рекордів Гіннеса» стала ілюстрованою і отримала свій вебсайт. У 2005 році 9 листопада було названо Міжнародним днем рекордів і всього за рік «Книга рекордів Гіннеса» поповнилась 2244 новими записами.
Сьогодні «Книга рекордів Гіннеса», права на яку належить компанії Jim Pattison Group, має офіси в Лондоні, Нью-Йорку, ТокіоПекіні, Дубаях і музеями в Нью-Йорку, Голлівуді та Орландо (штат Флорида).
22 вересня 2015 © Володимир Лук'янюк спеціально для «Цей день в історії». Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Тімоті Снайдер «Історична відповідальність Німеччини перед Україною»
Пряма Мова
Тімоті Снайдер «Історична відповідальність Німеччини перед Україною»
Розваги і дозвілля
Європа
Новітня історія
Холодна війна

Головні події 27 серпня

#ЦейДень
Все про 27 серпня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left26 серпня
28 серпняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

arrow_upward