Помер
Елвіс Преслі
location_on
Мемфіс
16 серпня 1977 року в Мемфісі, штат Теннессі, від сердечного удару на 42-у році життя помер музичний ідол 1950-60-х років Елвіс Аарон Преслі. Причиною сердечного нападу стала згубна пристрасть до вживання барбітуратів. Місце його поховання в Грейсленді на багато десятиліть стало меккою фанів рок-н-ролу.На обкладинці: Елвіс Преслі, Філадельфія, 28 травня 1977 року
20766
Читати 3 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Елвіс Преслі народився в місті Тупело, штат Міссісіпі, 8 січня 1935 року. Під час родів помер його брат-близнюк Джессі. Елвіс ріс у злиденних умовах спочатку в рідному Тупело, а потім у Мемфісі, куди переїхала його сім'я. Після закінчення середньої школи Преслі влаштувався на роботу водієм вантажівки.

Коли йому було 19, Елвіс зайшов до першої-ліпшої студії грамзапису Мемфіса і за 4 долара записав кілька пісень до дня народження матері. Сем Філіпс, власник студії, був вражений чистотою голосу та оригінальною манерою виконання пісень і запросив Елвіса попробувати попрацювати з оркестром. Після того, як Преслі виконав у його супроводі пісню "That's All Right", Філіпс погодився на своїй студії Sun Records за власний кошт випустити сингл Преслі, котрий практично миттєво досягнув верхніх позицій у чартах місцевих радіостанцій.

Це було початком стрімкої кар'єри Елвіса Преслі. Наступного року він став популярним на всьому півдні США, і в 1955 році за 40 тисяч доларів Філіпс продав контракт з Елвісом транснаціональній звукозаписуючій корпорації RCA (Radio Corporation of America). Першим записом для RCA стала пісня «Heartbreak Hotel», котра в 1956 році принесла Преслі славу як в США, так і в Європі. Підкріпив успіх подвійний сингл "Hound Dog"/"Don't Be Cruel."

У вересні 1956 року Преслі виступив у "Шоу Еда Саллівана", загальнонаціональній естрадній телепередачі, і підлітки всієї країни "випали в осад" від чудових пісень, привабливої зовнішності Елвіса і його еротично-динамічної манери виконання. Саме ця еротичність викликала хвилю осуду старшого покоління і вже під час третьої появи в "Шоу Еда Саллівана" Преслі показували по телебаченню лише вище пояса.

З 1956 по 1958 рік Елвіс Преслі був незаперчним лідером всіх музичних чартів і хітпарадів, ставши практично першим білим виконавцем, котрий добився такого успіху в традиційно "чорному" рок-н-роллі. В цей же час Преслі знявся в чотирьох вдалих художніх фільмах, котрі тільки зміцнили його популярність.

В 1958 році Преслі пішов на службу в армію і прослужив 18 місяців у Західній Німеччині водієм джипу. Записані заздалегідь п'ять синглів дали змогу не тільки підтримати популярність Преслі, але й стали "золотимии". Після демобілізації в 1960 році в чині сержанта, Преслі дещо змінив свій сценічний імідж, записав кілька романтичних балад ("Are You Lonesome Tonight?"), відмовився від гастролів і зосередився на зйомках музичних фільмів, котрих у 60-і роки було знято 27. В 1967 році він одружився з Присциллою Бюло і в 1968 році у них народилась дочка Лайза Марі.

В кінці 1960-х рок-н-ролл став сильно змінюватись і молодь більше не вважала Елвіса Преслі лідером цього музичного стилю. Він ще записав кілька вдалих пісень, котрі піднімаись на вершини хітпарадів, але після "Burning Love" в 1972-у успіх відвернувся від Преслі. В 1973 році він розлучився і згодом, перебуваючи в тяжкому моральному стані, пристрастився до наркотиків. Іншим його "захопленям" стала їжа. Набравши надто багато зайвої ваги, втративши зовнішню привабливість і динамічність, Преслі дав декілька концертів, котрі закінчилися повним провалом.

Ополудні 16 серпня 1977 року Елвіса Преслі з його маєтку в Грейсленді, в тяжкому стані доставили в госпіталь Мемфіса, де він невдовзі помер. Його було поховано в Грейсленді, в передмісті Мемфіса, і це місце згодом стало меккою фанів рок-н-роллу і прибутковим туристичним атракціоном.

Османське завоювання Белграда
Сьогодні
Османське завоювання Белграда
Друк 3
«Цей день в історії» © 2001-24. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 16 серпня

Війна Кьоджі

1379
#ЦейДень

Все про 16 серпня

Події, факти, персоналії

Золота лихоманка Клондайка

1896