Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
reorder
Придушення Боксерського повстання
14 серпня 1900 року міжнародні війська восьми країн з боями увійшли до столиці Китаю міста Пекін для придушення Боксерського повстання, що почалося в липні і вилилось у атаки на іноземні торгові представництва у Китаї і, зокрема, взяття в облогу дипломатичного селища в Пекіні.
На обкладинці: Страта повстанця
16751
Політика
Як результат напруженості між представниками іноземних країн, котрі мали в Китаї свої комерційні інтереси, і патріотично настроєними китайцями, підтримуваними імператрицею Цисі, 20 липня у Пекіні почалось повстання "Духовних кулаків", котрих західні місіонери прозвали "боксерами" за специфічні рухи під час магічних заклинань, котрі нагадували рухи боксерів — більше 100 тисяч "боксерів" взяли в облогу дипломатичне містечко в Пекіні, спалюючи в місті християнські церкви і вбиваючи європейців. Аналогічні дії згодом охопили весь Північний Китай, де присутність іноземних військ привела до особливо великого занепаду економіки.
Для боротьби з повстанцями було створено 19-тисячний міжнародний військовий загін, в котрому головну роль відігравали британські, російські, французькі, японські та німецькі війська. Вигравши у боксерів дві великі битви на шляху до Пекіна, 14 серпня міжнародні війська увійшли до столиці Китаю і звільнили заручників. Повстання боксерів було придушено, а імператорський двір втік з міста на Північ.
7 вересня 1901 року був підписаний Пекінський протокол, що формально знаменував закінчення повстання. З одного боку його підписав Цинський уряд, з іншого — США, Японія, Німеччина, Австро-Угорщина, Росія, Великобританія, Франція, Італія, Іспанія, Бельгія і Нідерланди. Згідно з ним, іноземним військам надавалось право залишатись у Пекіні, а на Китай накладалось зобов'язання виплатити 333 мільйони доларів як компенсацію за причинені повстанням збитки і надіслати в Японію та Німеччину спеціальних посланців з офіційними вибаченнями за вбивства їх дипломатичних представників.
З 1902 року китайське керівництво провело низку реформ у військовій сфері, освіті та управлінні імперією. У довгостроковій перспективі новий розділ Китаю на «сфери впливу» послужив причиною нового витка суперництва в Азії — в 1904 році почалась Російсько-японська війна, а пізніше — експансія Японської імперії в Маньчжурії, Кореї та на півночі Китаю, яка призвела до численних конфліктів в Китаї, Монголії і на радянському кордоні. У результаті в Маньчжурії виникла маріонеткова держава Маньчжоу-Го, ліквідована тільки наприкінці Другої світової війни.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Попередня угода про створення СРСР
Політика
Попередня угода про створення СРСР
Політика
Азія
Нова історія

Головні події 14 серпня

#ЦейДень
Все про 14 серпня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left13 серпня
15 серпняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward