Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Смерть Клеопатри
12 серпня 30 року до нашої ери після неодноразових невдалих спроб отримати від римського консула Октавіана, котрий захопив Александрію, гарантій збереження власної свободи і передачі царства своїм дітям, покінчила життя самогубством Клеопатра VII, 39-річна цариця Єгипту.
На обкладинці: Мармуровий портрет Клеопатри VII, 46-44 роки до н. е. Старий музей у Берліні, Німеччина © Jose Luiz, 2017 рік
10338
Особистості
Клеопатра народилась в 69 р.до н.е. і у 18 років, після смерті свого батька Птолемея XII, стала правителькою Єгипту разом зі своїм братом і формальним чоловіком Птолемеєм XIII. Обоє вони походили з Македонської династії, котра правила Єгиптом після смерті Александра Македонського у 323 році до н.е. Не маючи ні краплі єгипетської крові, Клеопатра була єдиною з монархічної сім'ї, хто володів єгипетською мовою, й була проголошена дочкою єгипетського бога Ра, що теж зміцнювало авторитет цариці серед підданих. В 48 р. до н.е., між Клеопатрою і її чоловіком виникли непорозуміння і в країні почалась громадянська війна.
В цей же час у Римі, наймогутнішій державі Заходу, також йшла громадянська війна. Помпей Великий, програвши у Греції битву Юлію Цезарю, шукав порятунку в Єгипті, але був убитий за наказом Птолемея XIII. Після появи Цезаря в Александрії, Клеопатра хитрістю і спокусою зуміла привернути його на свій бік у боротьбі проти брата. Птолемей XIII загинув у 47 р. до н.е. у бою проти римських військ, і Клеопатра стала правити Єгиптом разом з іншим своїм братом, який прийняв ім'я Птолемей XIV.
У червні 47 р. до н.е. Клеопатра народила від Юлія Цезаря сина, котрого назвала Цезаріон (маленький Цезар), і після тріумфального повернення Юлія до Риму, проживала разом з ним в столиці імперії. Після вбивства Цезаря в березні 44 р. до н.е. Клеоптра повернулась до Єгипту і зберігала нейтралітет щодо подій громадянської війни в Римі.
По смерті Птолемея XIV, імовірно отруєного за наказом Клеопатри, вона проголосила свого сина співправителем Єгипту під іменем Птолемей XV Цезар. У 43 р. до н.е., після утворення у Римі другого тріумвірату, правителем східних римських провінцій став Марк Антоній. В 41 р. до н.е. в Сирії він вперше зустрівся з Клеопатрою і закохавшись, приїхав разом з нею до Александрії. В 37 р.до н.е. Клеопатра народила від нього близнюків, сина й дочку, і цього ж року вони одружились.
Після розпаду триумвірату, один із його учасників Октавіан, внучатий племінник Цезаря і його спадкоємець на римському престолі, оголосив війну Антонію і Клеопатрі. 2 вересня 31 р. до н.е. полководець Октавіана Марк Віспаній Агріппа розбив флот Клеопатри у битві біля Акція (Греція), а через тиждень — наземні війська Антонія.
В 30 році Октавіан завоював столицю Єгипту Александрію. Коли вислід війни вже був практично визначений, Антоній заколов себе мечем. Після появи римського консула в Александрії, Клеопатра неодноразово намагалась домовитись з ним про гарантії безпеки для себе і своїх дітей. Зрозумівши, що Октавіан не піддається її чарам і шансів передати правління Єгиптом своїм дітям нема жодних, 12 серпня 30 р. до н.е. Клеопатра покінчила життя самогубством, дозволивши укусити себе отруйній змії.
Через деякий час Октавіан стратив Цезаріона, анексував Єгипет і з 27 р. до н.е., прийнявши ім'я Август, правив Римом як імператор до своєї смерті в 14 році.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Радянська окупація Польщі
Друга Світова війна
Радянська окупація Польщі
Особистості
Жінки
Політика
Африка
Античні часи
Золотий вік

Головні події 12 серпня

#ЦейДень
Все про 12 серпня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left11 серпня
13 серпняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward