Авіакатастрофа
у Токіо
12 серпня 1985 року о 18-50 за місцевим часом літак «Boeing 747SR» компанії «Japan Airlines» врізався в гору Оцука за сто кілометрів від Токіо. Із 524 чоловік, що були на борту, команда рятувальників, котра прибула на місце аварії через 14 годин, живими застала лише чотирьох.
13873
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

О 18-12 літак місцевого рейсу 123 під командуванням капітана Такахама злетів з аеропорту Ханеда в Токіо. Через 12 хвилин під час набору висоти у літака відірвало хвостовий стабілізатор та частину кіля. Розгерметизований літак, який знаходився на висоті 4100 метрів, втратив керування, про що капітан повідомив диспетчера. Протягом наступних 27 хвилин Такахама безуспішно намагався відновити управління. О 18-56 літак пішов у піке, його вдалося вирівняти, однак правим крилом він зачепив верхівки дерев, перевернувся і на швидкості 700 км/год різався в гору Оцука на висоті 1600 метрів над рівнем моря.

Першим місце катастрофи через 20 хвилин виявив американський військовий вертоліт. Проте, із-за крутизни схилу гори і пожежі рятувальники змогли прибути на місце катастрофи лише через 14 годин. Живими вони виявили чотирьох пасажирів, які обгоріли і страждали від переохолодження.

Наступне розслідування показало, що ще в 1978 році в цьому літаку була пошкоджена перегородка, яка відділяє герметичний пасажирський салон від негерметичної хвостової частини. Під час ремонту не були дотримані технологічні норми і під дією багаторазових навантажень перегородка, відірвавшись, пошкодила гідравлічні системи літака, а перепад тиску призвів до відриву його хвостової частини. Це зробило літак некерованим.

Компанія «Japan Airlines» визнала свою вину, її президент подав у відставку, а начальник технічної служби покінчив життя самогубством.

Ця авіакатастрофа є найбільшою в світі з пов'язаних з аварією одного літака.

Друк 2
«Цей день в історії» © 2001-24. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 12 серпня

Самогубство Клеопатри VII

30 до н.е.
#ЦейДень

Все про 12 серпня

Події, факти, персоналії

«Ніч страчених поетів»

1952

Персональний комп'ютер IBM PC

1981

Загибель підводного човна «Курськ»

2000