Самогубство
Мерилін Монро
5 серпня 1962 року 36-літня американська кіноактриса Мерилін Монро знайдена мертвою у своєму домі в Лос-Анжелесі. Після нетривалого розслідування поліція дійшла висновку, що «смерть настала від передозування ліків, а мотивом смерті могло бути самогубство».На обкладинці: Мерилін Монро на пляжі у Санта-Моніці. Каліфорнія, червень 1962 року © George Barris
26986
Читати 3 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Слава до 26-літньої Мерилін Монро прийшла в 1952 році — завдяки участі колишньої укладниці парашутів і посередньої моделі в оскароносному фільмі «Все про Єву» і зйомках оголонею для календаря ведучі американські журнали її фото помістили на обкладинку. У наступні роки студія «20th Century Fox» зняла з десяток, ескплуатуючи природню фотогенічність Монро — хрипкий голос та витончена фігура затьмарили її акторську невпевненість і принесли міжнародну славу, премію «Золотий глобус» і зірку на Алеї слави в Голлівуді.

Останньою роботою Монро, що вийшла на екрани, став фільм «Неприкаяні», знятий в 1961 році за сценарієм її третього чоловіка письменника Артура Міллера, з яким вона розлучилась незадовго до прем'єри. Як і попередній «Займемося коханням» він виявився невдалим, а контракт на зйомки наступного, «Дещо повинно трапитися», був з Мерилін Монро достроково розірваний студією у 1962 році через безпричинні пропуски зйомок — переймаючись невлаштованістю особистого життя, Монро страждала від частих змін настрою, впадала в депресію, пристрастилась до седативних препаратів і кілька разів стаціонарно лікувалась у психіатричних клініках.

Щоб покращити свій суспільний імідж, влітку 1962 року Мерилін Монро дала велике інтерв'ю журналу «Cosmopolitan», знялась у відвертій фотосесії для «Vogue» і розпочала переговори зі студією «Paramount Pictures» про виконання головної ролі у біографічній стрічці про секс-символ 1930-х років Джин Харлоу. О 3-й ранку 5 серпня 1962 року покоївка, яка заглянула у спальню Монро, побачивши, що в ній включене світло, виявила Монро голою на ліжку вниз обличчям і з телефоном у руці. Особистий лікар, який прибув через годину, констатував смерть і викликав поліцію.

Як показав розтин, Мерилін Монро померла між 8:30 і 10:30 годинами попереднього вечора від гострого отруєння барбітуратами, які вона зазвичай приймала як снодійне. Експерти повністю виключили випадкове передозування і кваліфікували смерть Монро як самогубство. Її похорон, організований колишнім чоловіком Джо Дімаджио, відбувся 8 серпня 1962 року на кладовищі Вествуд у Лос-Анжелесі за присутності найближчих друзів.

Несподівана смерть Монро широко обговорювалась у пресі, викликала хвилю самогубств, коли сотні американок наслідували приклад Мерилін Монро і дала привід для численних конспірологічних теорій, включаючи навмисне вбивство ФБР, ЦРУ, мафією і доведення до самогубства. У 1982 році прокуратурою Лос-Анжелеса було проведене повторне вивчення фактів смерті Монро, в ході якого не було знайдено жодних достовірних доказів, які підтвердили б теорію про навмсине вбивство Монро.

Інтерес до Мерилін Монро не вщухає і через 50 років — про неї написано сотні книг (перша — ще за життя) і дисертацій, публікуються фото, що свого часу не були оприлюднені з моральних чи етичних міркувань, витримки з щоденника і особистого листування, зірки шоу-бізнесу першої величини наслідують її стиль і образ (Мадонна, Гвен Стефані, Леді Гага), в її честь зводяться пам'ятники і знімаються байопіки. Сьогодні Мерилін Монро як і раніше вважається найпопулярнішою у світі іконою сексуальної привабливості і краси, на чиєму імені й досі заробляються гроші — в 2012 році Монро стала обличчям аромату Chanel No.5, завдяки її давньому жарту, що вона лягає спати лише в парі крапель цих духів.

Шон МакМікін «Гроші для Леніна»
Пряма Мова
Шон МакМікін «Гроші для Леніна»
Друк 3
Володимир Лук'янюк спеціально для © «Цей день в історії», 18 липня 2015. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 5 серпня

Перший поділ Речі Посполитої

1772
#ЦейДень

Все про 5 серпня

Події, факти, персоналії

Перший трансатлантичний кабель

1858

Берта Бенц за рулем «Motorwagen Nr. 3»

1888

Початок «Великого терору»

1937