Перший
трансатлантичний кабель
5 серпня 1858 року після кількох невдалих спроб успішно закінчилось прокладання першого трансатлантичного телеграфного кабелю, який сполучив Ньюфаундленд та Ірландію. Він виявився недостатньо надійним і лише через вісім років було прокладено постійний кабель, що сполучав Європу і США.На обкладинці: Прокладання першого трансатлантичного кабелю
18083
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

В 1830-і роки декілька європейських винахідників незалежно один від одного працювало над створенням телеграфу, але Семюель Морзе, художник за професією, першим створив реально працюючий пристрій і код для передачі повідомлень. В травні 1844 року Морзе першим створив комерційну лінію телеграфу, що сполучила Вашингтон і Балтимор. Протягом наступних десяти років у США було прокладено близько 20 тисяч миль телеграфних кабелів, в основному вздовж залізничних колій.

Зважаючи на високий попит на телеграфні послуги, в 1854 році підприємець Сайрус Вест Філд прийняв рішення прокласти кабель по дну Атлантичного океану. Заручившись підтримкою урядів США і Британії і отримавши для виконання задачі військові кораблі, він протягом 1857 і першої половини 1858 років здійснив чотири спроби прокласти кабель, але кожен раз його супроводжувала невдача.

В липні 1858 року чотири військові кораблі "Agamemnon", "Valorous", "Niagara" і "Gorgon" зустрілися приблизно в середині Атлантичного океану, щоб здійснити п'яту спробу. 29 липня "Niagara" і "Gorgon" вирушили в напрямку Ньюфаундленда, а "Agamemnon" і "Valorous" — до Ірландії, і 5 серпня 2000-мильний кабель був успішно прокладений по дну океана, де місцями глибина досягала 3 кілометрів.

16 серпня президент США Джеймс Бучанен і королева Вікторія обмінялись символічними повідомленнями. Нажаль, сам кабель виявився невисокої якості і на початку вересня перестав функціонувати. Лише в 1866 році Сайрусу Весту при допомозі британського корабля "Great Eastern" вдалося прокласти по дну океана перший постійний і надійний кабель. Пізніше він брав участь в подібних роботах при прокладанні телеграфних кабелів від Гаваїв до Азії та Австралії.

Правила життя Альберта Ейнштейна
Правила життя
Правила життя Альберта Ейнштейна
Друк 5
«Цей день в історії» © 2001-24. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 5 серпня

Перший поділ Речі Посполитої

1772
#ЦейДень

Все про 5 серпня

Події, факти, персоналії

Берта Бенц за рулем «Motorwagen Nr. 3»

1888

Початок «Великого терору»

1937

Самогубство Мерилін Монро

1962