Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
reorder
Перший трансатлантичний кабель
5 серпня 1858 року після кількох невдалих спроб успішно закінчилось прокладання першого трансатлантичного телеграфного кабелю, який сполучив Ньюфаундленд та Ірландію. Він виявився недостатньо надійним і лише через вісім років було прокладено постійний кабель, що сполучав Європу і США.
На обкладинці: Прокладання першого трансатлантичного кабелю
11480
Наука, освіта і техніка
В 1830-і роки декілька європейських винахідників незалежно один від одного працювало над створенням телеграфу, але Семюель Морзе, художник за професією, першим створив реально працюючий пристрій і код для передачі повідомлень. В травні 1844 року Морзе першим створив комерційну лінію телеграфу, що сполучила Вашингтон і Балтимор. Протягом наступних десяти років у США було прокладено близько 20 тисяч миль телеграфних кабелів, в основному вздовж залізничних колій.
Зважаючи на високий попит на телеграфні послуги, в 1854 році підприємець Сайрус Вест Філд прийняв рішення прокласти кабель по дну Атлантичного океану. Заручившись підтримкою урядів США і Британії і отримавши для виконання задачі військові кораблі, він протягом 1857 і першої половини 1858 років здійснив чотири спроби прокласти кабель, але кожен раз його супроводжувала невдача.
В липні 1858 року чотири військові кораблі "Agamemnon", "Valorous", "Niagara" і "Gorgon" зустрілися приблизно в середині Атлантичного океану, щоб здійснити п'яту спробу. 29 липня "Niagara" і "Gorgon" вирушили в напрямку Ньюфаундленда, а "Agamemnon" і "Valorous" — до Ірландії, і 5 серпня 2000-мильний кабель був успішно прокладений по дну океана, де місцями глибина досягала 3 кілометрів.
16 серпня президент США Джеймс Бучанен і королева Вікторія обмінялись символічними повідомленнями. Нажаль, сам кабель виявився невисокої якості і на початку вересня перестав функціонувати. Лише в 1866 році Сайрусу Весту при допомозі британського корабля "Great Eastern" вдалося прокласти по дну океана перший постійний і надійний кабель. Пізніше він брав участь в подібних роботах при прокладанні телеграфних кабелів від Гаваїв до Азії та Австралії.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Наука, освіта і техніка
Європа
Америка
Нова історія

Головні події 5 серпня

#ЦейДень
Все про 5 серпня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left4 серпня
6 серпняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward