Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Щоденник Анни Франк
4 серпня 1944 року за даними голландського інформатора гестапо виявило схованку і заарештувало в Амстердамі 15-річну Анну Франк і її сім'ю, котрі переховувались в підземеллі фабрики протягом 25 місяців.
На обкладинці: Анна Франк
8766
Друга Світова війна
Анна Франк народилась 12 червня 1929 року і в 1933-у разом з сім'єю була змушена переїхати до Амстердама, щоб уникнути репресій нацистів. Влітку 1942 року, коли почалась німецька окупація Голландії, 12-річна дівчинка почала вести щоденник, в котрому щодня занотовувала події, враження, розмови з друзями і рідними в умовах зростаючої небезпеки. 6 липня 1942 року, побоюючись депортації до Німеччини, сім'я Франк сховалась в підвалі фабрики, котрою володіли їхні друзі-християни. За день перед тим старша сестра Анни, Марго, отримала повідомлення про депортацію до нацистських трудових таборів.
Наступні два роки Анна продовжувала вести щоденник, допоки 4 серпня 1944 року гестапо не виявило схованку і відправило до концтабору Освенцим всіх Франків, а також двох їхніх друзів, що надали їм притулок-схованку. На початку 1945 року, при наближенні Радянської Армії, Анну і її сестру Марго було переведено в концтабір Берген-Белзен, де вони захворіли тифом і померли. Єдиним, хто вижив із заарештованих, був батько Анни Отто Франк.
Після війни щоденник був знайдений у тайнику на місці переховування сім'ї Франк. Його було видано голландською в 1947 році, а в 1952 році перекладено англійською і опубліковано у Великобританії та США під назвою «Щоденник дівчинки». З тих пір він неодноразово перевидавався, був перкладений 67-а мовами, до початку 1980-х років був виданий тиражем понад 16 млн примірників і став літературним свідченням випробувань і страхіть, котрі пережили євреї у роки Другої Світової війни.
У 1960 році в будинку, де переховувалась сімя Франк, відкрито музей Анни Франк, в якому демонструється оригінал щоденника, а також статуетка «Оскар», яку в 1959 році отримала американська актриса Шеллі Вінтерс за свою роль у фільмі «Щоденник Анни Франк».
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя Наполеона Бонапарта
Правила життя
Правила життя Наполеона Бонапарта
Друга Світова війна
Особистості
Жінки
Європа
Новітня історія

Головні події 4 серпня

#ЦейДень
Все про 4 серпня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left3 серпня
5 серпняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward