сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Перша подорож Колумба
За півгодини до світанку 3 серпня 1492 року італійський мореплавець Христофор Колумб відплив з порту Палос-де-ла-Фронтера в Андалузії на чолі експедиції з трьох кораблів «Санта-Марія», «Пінта» і «Нінья» з екіпажем у 90 чоловік на пошуки західного морського шляху до Індії.
На обкладинці: Христофор Колумб
10596
Подорожі і відкриття
Вважаючи, що лише Атлантичний океан розділяє Європу від багатої Індії і цей шлях цілком реально здолати, Колумб звернувся зі своїм планом відкриття західного шляху в Азію до короля Португалії Жуана II, але не знайшов підтримки. Король Іспанії Фердинанд і королева Ізабела також двічі відхиляли ідею Колумба, але в січні 1492 року, після завоювання столиці маврів Гранади, окрилені перемогою, іспанські монархи погодились фінансувати експедицію Колумба.
Після зупинки у Лас-Пальмасі на Канарських островах 5 вересня ескадра суден почала рухатись на захід. Після більш ніж двох місяців плавання 12 жовтня експедиція побачила сушу, імовірно багамський острів Волтінга, а 28 жовтня прибула до сучасної Куби, котру Колумб спочатку вважав Китаєм, а потім Японією. Назвавши острів Іспанйола, Колумб заснував на ній невелику колонію з 39 чоловік.
Виходячи з того, що вони перебувають на півночі материка, Колумб вибрав новий курс на південний захід і 6 грудня відкрив острів Гаїті, звідки 16 грудня із 43 добровольцями з екіпажу вирушив у зворотному напрямку. 9 березня «Нінья» кидає якір у Лісабоні, де король Жуан II приймає Колумба як ясновельможного князя і наказує забезпечити того всім необхідним, а 15 березня «Пінта» і «Нінья» прибувають у порт Палос.
Колумб, який прибув до Іспанії зі зразками золота та інших "індійських" прикрас, був прийнятий іспанськими королем Фердинандом і королевою Ізабеллою з великими почестями, отримав титул "адмірала морів і океанів" і підтримку в організації другої експедиції. Він став першим європецем, що побував у Америці з часів вікінгів, котрі в 10-у столітті заснували колонії в Ньюфаундленді і Гренландії.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Битва під Аустерліцем
Війни
Битва під Аустерліцем
Подорожі і відкриття
Європа
Нова історія

Головні події 3 серпня

#ЦейДень
Все про 3 серпня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left2 серпня
4 серпняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward