Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Підводний човен на полюсі Землі
3 серпня 1958 року американський атомний підводний човен «Наутілус» вперше в історії під водою досягнув географічного Північного полюсу Землі. Човен, що взяв старт з Аляски, проплив за два дні близько тисячі миль, і проминувши полюс, прибув до Ісландії, проклавши найкоротший шлях з Тихого океану в Атлантичний.
На обкладинці: Атомний підводний човен «Наутілус»
10472
Подорожі і відкриття
Атомна субмарина «Наутілус» була збудована під керівництвом капітана Хаймана Ріковера, вихідця з Росії, учасника американської атомної програми з 1946 року, за два роки і у 1954 році була спущена на воду в місті Гротон (штат Коннектикут). Корабель водотонажністю 4157 тонн і довжиною 97 метрів, міг розвивати швидкість до 20 вузлів. Дальність плавання в підводному положенні становила 25 тисяч миль при витраті 450 грамів урану в місяць.
17 січня 1955 року був вперше запущений атомний двигун «Наутілуса». Перша спроба досягнути полюса виявилась невдалою — у серпні 1957 року «Наутілус» помилково спробував сплити на поверхню у точці, де дрейфувала крижина. Із-за пошкодження перископа спробу досфгнути полюс довелось відкласти на рік.
23 липня 1958 року «Наутілус» відплив з Перл-Харбора із секретним завданням під кодовою назвою "Операція північно-західний перехід". На його борту знаходилось 111 чоловік команди і четверо цивільних під командуванням капітана Вільяма Андерсона. «Наутілус» проминув Берінгову протоку, 1 серпня біля північного узбережжя Аляски занурився у воду, пропливши на глибині порядка 500 футів близько тисячі миль, 3 серпня 1958 року об 11-15 досягнув Північного полюса і без зупинки продовжив плавання в напрямку Ісландії. Це був перший в історії людства корабель, що досягнув полюса своїм ходом.
Пропрацювавши 25 років і наплававши близько 500 тияч миль, 3 березня 1980 року «Наутілус» був списаний і сьогодні є експонатом Музею підводних човнів у Гротоні.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Подорожі і відкриття
Америка
Новітня історія
Холодна війна

Головні події 3 серпня

#ЦейДень
Все про 3 серпня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left2 серпня
4 серпняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward