сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Помер Ігнатій Лойола
31 липня 1556 року в Римі на 66-у році життя помер Ігнатій Лойола, засновник Товариства Христа, католицького ордену освітян і місіонерів, активний борець із протестантською Реформацією.
На обкладинці: Ігнатій Лойола
5972
Особистості
Володимир Лук'янюк
Ігнатій народився в 1491 році в знатній і заможній іспанській сім'ї. Мало цікавлячись питаннями релігії, він здобув військову освіту і почав свою кар'єру в 1517 році при дворі Антоніо Манріке де Лара, віце-короля Наварри. В травні 1521 року під час облоги французького міста Памплона, Лойола був серйозно поранений і протягом наступного тривалого лікування багато часу приділив читанню Біблії і релігійної літератури. З лютого 1522 року він почав вести життя жебрака і молився по сім годин на добу, а в 1523 році здійсним паломницький візит до Єрусалиму. Повернувшись в 1524 році до Іспанії, Ігнатій зайнявся самоосвітою, навчався в університетах Барселони, Саламанки і Парижу.
У серпні 1534 року Лойола з шістьома своїми однодумцями на Монмартрі, поблизу Парижу, прийняли рішення створити новий релігійний орден для навернення іновірців до християнства. Не маючи можливості здійснити паломництво у Святу землю, вони направились в Рим до папи римського, і у вересні 1540 року Павло III благословив створення Товариства Христа, як офіційно називався орден єзуїтів.
Завдяки активній діяльності Лойоли орден швидко збільшувався. Єзуїтські місіонери активно виступали проти Реформації і сприяли поверненню в лоно католицької церкви великої кількості протестантів. Єзуїти мали свої місії в Індії, Бразилії, Конго, Ефіопії. Відводячи велику роль освіті, єзуїти заснували в Римі коледж (пізніше - Григоріанський університет) і Германікум, школу для німецьких священників, а також ряд благодійницьких організацій, котрі, зокрема, опікувалися колишніми повіями і вихрещеними євреями.
На момент смерті Ігнатія Лойоли 31 липня 1556 року єзуїти мали більше тисячі своїх священників. В 1622 році Ігнатій Лойола був канонізований католицькою церквою.
«Якщо мета - порятунок душі, то мета виправдовує засоби» - Ігнатій Лойола
У наступне століття єзуїти активізували місіонерську діяльність, часто разом з європейськими першопроходцями відпливали до нових територій і тисячі з них загинули проповідуючи християнство серед іновірців. В Китаї та Індії єзуїти набули авторитету вчених і мудреців.
У 18-у столітті, з ростом націоналізму, більшість країн почала переслідувати єзуїтів, і в 1773 році папа Климент XIV був змушений розпустити орден. Однак в 1814 році папа Пій VII, опираючись на ще невтрачений авторитет ордену єзуїтів, відновив його діяльність і члени Товариства Христа до сьогодні проводять свою місіонерську діяльність.
10 березня 2015 © Володимир Лук'янюк спеціально для «Цей день в історії». Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя Фіделя Кастро
Правила життя
Правила життя Фіделя Кастро
Особистості
Релігія
Європа
Нова історія

Головні події 31 липня

#ЦейДень
Все про 31 липня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left30 липня
1 серпняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward