Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Рубрики
Регіони
всі статтінові статтіпопулярні статтівипадкова стаття
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
Цей день в історії
menu
toggle_off
Таншанський землетрус
28 липня 1976 року о 3-42 за місцевим часом у східній частині Китаю стався землетрус силою 7,8-8,2 бали за шкалою Ріхтера. В місті Таншан і його околицях загинуло 242 тисячі жителів, 160 тисяч сімей втратили житло — найбільша кількість жертв у новітній історії і третя за кількістю смертей трагедія в історії людства після землетрусу в китайській провінції Шанксі (1556 рік — 830 тисяч) і Калькутті (1737 рік — 300 тисяч загиблих).
7586
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Через своє географічного положення між Індійською і Тихоокеанською геологічними платформами, Китай протягом багатьох століть був зоною великої сейсмічної активності. В переддень землетрусу в Таншані спостерігались дивні явища — рівень води у водоймах несподівано піднімався і падав, серед білого дня по місту зграями бігли щури, кури відмовлялись їсти, ввечері в небі спостерігались часті електричні розряди. О 3-42, коли місто спало, стався потужний поштовх — за 23 секунди було зруйновано 90% будівель у Таншані, загинуло близько чверті мільйона людей і ще 160 тисяч було поранено. У місті почались пожежі, на місцевих підприємствах вибухнули ємності із отруйними газами, перестало функціонувати електро- і водопостачання. Всі залізничні і автошляхи до міста були зруйновані.

Наступного дня вертольотами і літаками в місто почали скидати продовольство і медикаменти, на місце трагедії було направлено 100 тисяч солдат, більшість із котрих добирались пішки за 250 кілометрів з міста Жинзу, 30 тисяч медиків і стільки ж будівельників. Китайський уряд відмовився від міжнародної допомоги, але сам був погано підготовлений до рятувальних робіт такого маштабу, і у перший, найкритичніший тиждень, багато людей загинуло через відсутність медичної допомоги, а рятувальні і пошукові роботи були малоефективні через брак спеціальної техніки і персоналу.

Згодом місто було відбудовано за вимогами сейсмостійкості і сейсмобезпеки — сьогодні в ньому проживає близько двох мільйонів людей. Багато спеціалістів піддають сумніву офіційну кількість загиблих в 242 тисячі осіб і називають числа від 300 до 650 тисяч.

Друк
«Цей день в історії» © 2001-20. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Суд над Слободаном Мілошевичем
Особистості
Суд над Слободаном Мілошевичем

Головні події 28 липня

#ЦейДень
Все про 28 липня
Події, факти, персоналії