Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Таншанський землетрус
28 липня 1976 року о 3-42 за місцевим часом у східній частині Китаю стався землетрус силою 7,8-8,2 бали за шкалою Ріхтера. В місті Таншан і його околицях загинуло 242 тисячі жителів, 160 тисяч сімей втратили житло — найбільша кількість жертв у новітній історії і третя за кількістю смертей трагедія в історії людства після землетрусу в китайській провінції Шанксі (1556 рік — 830 тисяч) і Калькутті (1737 рік — 300 тисяч загиблих).
3775
Катастрофи
Через своє географічного положення між Індійською і Тихоокеанською геологічними платформами, Китай протягом багатьох століть був зоною великої сейсмічної активності. В переддень землетрусу в Таншані спостерігались дивні явища — рівень води у водоймах несподівано піднімався і падав, серед білого дня по місту зграями бігли щури, кури відмовлялись їсти, ввечері в небі спостерігались часті електричні розряди. О 3-42, коли місто спало, стався потужний поштовх — за 23 секунди було зруйновано 90% будівель у Таншані, загинуло близько чверті мільйона людей і ще 160 тисяч було поранено. У місті почались пожежі, на місцевих підприємствах вибухнули ємності із отруйними газами, перестало функціонувати електро- і водопостачання. Всі залізничні і автошляхи до міста були зруйновані.
Наступного дня вертольотами і літаками в місто почали скидати продовольство і медикаменти, на місце трагедії було направлено 100 тисяч солдат, більшість із котрих добирались пішки за 250 кілометрів з міста Жинзу, 30 тисяч медиків і стільки ж будівельників. Китайський уряд відмовився від міжнародної допомоги, але сам був погано підготовлений до рятувальних робіт такого маштабу, і у перший, найкритичніший тиждень, багато людей загинуло через відсутність медичної допомоги, а рятувальні і пошукові роботи були малоефективні через брак спеціальної техніки і персоналу.
Згодом місто було відбудовано за вимогами сейсмостійкості і сейсмобезпеки — сьогодні в ньому проживає близько двох мільйонів людей. Багато спеціалістів піддають сумніву офіційну кількість загиблих в 242 тисячі осіб і називають числа від 300 до 650 тисяч.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Загибель Алана Курді
Фотоархів
Загибель Алана Курді
Катастрофи
Азія
Новітня історія
Холодна війна

Головні події 28 липня

#ЦейДень
Все про 28 липня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left27 липня
29 липняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward