Націоналізація
Суецького каналу
26 липня 1956 року президент Єгипту Гамаль Абдель Нассер оголосив про націоналізацію Суецького каналу, англо-французької власності. Це призвело до "Суецької кризи", коли територія каналу була окупована британськими, французькими та ізраїльськими військами. На обкладинці: Суецький канал
16869
Читати 1 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Суецький канал, що з'єднує Червоне і Середземне моря, був збудований французами в 1869 році і протягом наступних 87 років перебував під контролем Франції та Британії. Він був стратегічно важливий для Європи як недорогий шлях для морських перевезень близькосхідної нафти. Після закінчення 2-Ї Світової війни під тиском Єгипту з території каналу були виведені британські війська, а в липні 1956 року, з метою зібрання коштів для будівництва Асуанської дамби, президент Єгипту Нассер розпорядився націоналізувати канал.

У відповідь Ізраїль у жовтні, а Британія та Франція в листопаді десантували в районі каналу війська і окупували його. Під тиском Радянського Союзу, США та Організації Об'єднаних Націй з грудня по березень наступного року всі іноземні війська були виведені і канал поновив свою роботу.

Через десять років Єгипет знову закрив судноплавство по Суецькому каналу через Шестиденну війну, коли ізраїльтянами було окуповано Сінайський півострів. Судноплавство було поновлене в 1975 році, після підписання єгипетським президентом Анваром Садатом мирного договору з Ізраїлем.

Сьогодні Суецький канал є одним з основних джерел доходу Єгипту, поряд з видобутком нафти і туризмом — по ньому пропливає в середньому 50 суден щоденно, перевозячи за рік близько 300 мільйонів тон вантажу і заробляючи при цьому понад 5,2 мілрд долаів.


ВЕЛИКЕ РОЗСЕЛЕННЯ СЛОВ'ЯН
Друк 2
«Цей день в історії» © 2001-24. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 26 липня

Королівство Португалія

1139
#ЦейДень

Все про 26 липня

Події, факти, персоналії

Незалежність Ліберії

1847

Перша відставка Вінстона Черчілля

1945