Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Рубрики
Регіони
всі статтінові статтіпопулярні статтівипадкова стаття
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
Цей день в історії
menu
toggle_off
Незалежність Ліберії
26 липня 1847 року Ліберія, колишня колонія Американського колонізаційного товариства, проголосила свою незалежність. Під тиском Великої Британії США погодились із проголошенням суверенітету Ліберії, і на африканському континенті з'явилась перша незалежна демократична республіка.На обкладинці: Прапор Ліберії
10294
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Прийнята згодом конституція країни була написана за зразком конституції США. В 1848 році першим президентом Ліберії було обрано Джозефа Дженкінса Робертса.

Американське колонізаційне товариство було засноване в 1816 році Робертом Фінлі і переслідувало мету сприяти поверненню до Африки колишніх американських рабів. В 1820 році на півдні британської колонії Сьєрра-Леоне з'явились перші американські поселенці, а в 1821 році було засновано самоврядовану колонію, що діяла під юрисдикцією Британії.

Діяльність Американського колонізаційного товариства піддавалась критиці з боку противників рабства у США, котрі стверджували, що виїзд з країни колишніх рабів тільки підсилює інститут рабства. Крім того, серед афро-американців було мало людей, котрі були готові залишити домівки в США заради невідомої перспективи у Африці. Тим не менш, у період з 1822 по 1861 роки близько 15 тисяч колишніх рабів виїхали до Ліберії. Офіцйіно США визнали Ліберію в 1862 році.

Проголошення першої у Африці демократичної республіки підсилили зусилля Британії і США, направлені на припинення нелегальної работоргівлі і Західній Африці. Підтримувана США, Ліберія зуміла уникнути значних конфліктів протягом майже усього 20-го століття і лише в 1989 році в країні почалася громадянська, котра закінчилась в 1997 році обранням Чарльза Тейлора президентом на демократичних виборах. У 2002 році при активній допомозі і підтримці гвінейського президента Лансани Конте було створено великий опозиційний рух ЛУРД, який після півторарічної військової кампанії зумів позбавити влади Тейлора і вигнати його з країни.

На президентських виборах, що пройшли в 2005 році, фаворитом вважався відомий футболіст Джордж Веа, який виграв перший раунд з незначною перевагою, проте перемогу в другому раунді з результатом 59,4% здобула випускниця Гарварду, колишня співробітниця Всесвітнього банку та багатьох інших міжнародних фінансових інститутів, міністр фінансів в уряді Чарльза Тейлора — Елен Джонсон-Серліф. Вона стала першою жінкою, що зайняла вищу вибірну посаду в Африці.

Друк
«Цей день в історії» © 2001-20. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 26 липня

#ЦейДень
Все про 26 липня
Події, факти, персоналії