сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Незалежність Ліберії
26 липня 1847 року Ліберія, колишня колонія Американського колонізаційного товариства, проголосила свою незалежність. Під тиском Великої Британії США погодились із проголошенням суверенітету Ліберії, і на африканському континенті з'явилась перша незалежна демократична республіка.
На обкладинці: Прапор Ліберії
5967
Політика
Прийнята згодом конституція країни була написана за зразком конституції США. В 1848 році першим президентом Ліберії було обрано Джозефа Дженкінса Робертса.
Американське колонізаційне товариство було засноване в 1816 році Робертом Фінлі і переслідувало мету сприяти поверненню до Африки колишніх американських рабів. В 1820 році на півдні британської колонії Сьєрра-Леоне з'явились перші американські поселенці, а в 1821 році було засновано самоврядовану колонію, що діяла під юрисдикцією Британії.
Діяльність Американського колонізаційного товариства піддавалась критиці з боку противників рабства у США, котрі стверджували, що виїзд з країни колишніх рабів тільки підсилює інститут рабства. Крім того, серед афро-американців було мало людей, котрі були готові залишити домівки в США заради невідомої перспективи у Африці. Тим не менш, у період з 1822 по 1861 роки близько 15 тисяч колишніх рабів виїхали до Ліберії. Офіцйіно США визнали Ліберію в 1862 році.
Проголошення першої у Африці демократичної республіки підсилили зусилля Британії і США, направлені на припинення нелегальної работоргівлі і Західній Африці. Підтримувана США, Ліберія зуміла уникнути значних конфліктів протягом майже усього 20-го століття і лише в 1989 році в країні почалася громадянська, котра закінчилась в 1997 році обранням Чарльза Тейлора президентом на демократичних виборах. У 2002 році при активній допомозі і підтримці гвінейського президента Лансани Конте було створено великий опозиційний рух ЛУРД, який після півторарічної військової кампанії зумів позбавити влади Тейлора і вигнати його з країни.
На президентських виборах, що пройшли в 2005 році, фаворитом вважався відомий футболіст Джордж Веа, який виграв перший раунд з незначною перевагою, проте перемогу в другому раунді з результатом 59,4% здобула випускниця Гарварду, колишня співробітниця Всесвітнього банку та багатьох інших міжнародних фінансових інститутів, міністр фінансів в уряді Чарльза Тейлора - Елен Джонсон-Серліф. Вона стала першою жінкою, що зайняла вищу вибірну посаду в Африці.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Падіння Трої
Сьогодні
Падіння Трої
Політика
Африка
Нова історія

Головні події 26 липня

#ЦейДень
Все про 26 липня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left25 липня
27 липняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward