сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Єрусалимське королівство
22 липня 1099 року правителем новоствореного Єрусалимського королівства проголошений один з керівників Першого хрестового походу Готфрід Бульйонський, який прийняв титул барона і «Захисника Гробу Господнього». Єрусалимське королівство проіснувало два століття, допоки в 1291 році не було остаточно завойоване військами Мамлюкського султанату.
4864
Війни
Володимир Лук'янюк
У 1095 році папа Урбан II, відкликаючись на прохання візантійського імператора Олексія I Комнина, закликав до хрестового походу проти сельджуків, які захопили Святу землю і шляхи паломництва, що пролягають в Малій Азії. Він почався наступного року з походу бідноти, слід за якою на Близький Схід вирушило зібране по всій Європі лицарське військо. Його очолили імениті сеньйори, в тому числі брати французького і англійського королів, котрі виступили на чолі своїх васалів, серед яких були герцог Нижньої Лотарингії Готфрід Бульйонський і граф Тулузький Раймунд IV.
З боями пройшовши Анатолію, в 1098 році в Малій Азії було заснована перша держава хрестоносців - графство Едеське на чолі з Балдуїном Бульйонським, а основні сили вирушили на південь в Сирію, де після семимісячної облоги було захоплено місто Антіохія і засноване князівство Антіохійське. В Палестину воїни Хрестові прибули у червні 1099 року, захопили Віфлеєм, Рамлу, Лідду, а 15 липня взяли штурмом Єрусалим, де вчинили жорстоку розправу над євреями та мусульманами і розграбували місто.
Через тиждень, 22 липня 1099 року, у храмі Гробу Господнього було проголошено створення Єрусалимського королівства на чолі з Готфрідом де Бульйоном, який на відміну від більш титулованішого і заможного Раймунда Тулузького, погодився на посаду світського правителя. Відмовившись від титулу короля «у місті, де Христос був коронований терновим вінцем», він прийняв титул барона і «Захисника Гробу Господнього».
12 серпня 1099 року у битві біля Ашкелону хрестоносці завдали поразки об'єднаній армії халіфа Каїра та мусульманським загонами з Сирії і заволоділи майже усією Палестиною, проте конфлікт між Раймундом і Готфрідом, який виник через коронацію останнього, завадив їм розвинути успіх. Раймунд Тулузький з власним військом здійснив спробу захопити Анкару і заснувати у Малій Азії власне князівство, а Готфрід Бульйонський тим часом підкорив Галлілею і Яффу, де заснував васальні графства, прагнучи створити теократичну державу безпосередньо під папським контролем.
Однак його смерть 18 липня 1100 року завадила цим планам - Готфрід був похований поруч з Гробом Господнім, а спадкоємцем став його старший брат Балдуїн, граф Едесси, який у Віфлеємі був проголошений новим королем Єрусалимського королівства, чим заклав основи спадкоємної світської держави. Вона проіснувала два століття, допоки в 1291 році не була остаточно завойована військами Мамлюкського султанату.
9 липня 2016 © Володимир Лук'янюк спеціально для «Цей день в історії». Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя Отто Бісмарка
Правила життя
Правила життя Отто Бісмарка
Війни
Релігія
Азія
Середньовіччя

Головні події 22 липня

#ЦейДень
Все про 22 липня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left21 липня
23 липняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

arrow_upward