Убивство
Джона Діллінджера
22 липня 1934 року в Чикаго агентами ФБР смертельно поранено відомого грабіжника і вбивцю, "ворога нації №1 в США" 31-річного Джона Діллінджера. За його недовгу бандитську кар'єру, що тривала всього рік, Діллінджер пограбував 11 банків, викрав більше 300 тисяч доларів і вбив сімох поліцейських і трьох федеральних агентів. На обкладинці: Джон Діллінджер
23615
Читати 3 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Джон Діллінджер народився в Індіанаполісі в 1903 році. Вперше він був засуджений в 1924 році за розбійний напад і отримав від 10 до 20 років тюрми. Після декількох невдалих спроб втечі, Діллінджер зблизився з компанією професійних грабіжників банків на чолі з Гаррі П'єрпонтом, що разом з ним відбували покарання. В травні 1933 року звільнений умовно Діллінджер спланував роздобути гроші для організації втечі П'єрпонта з приятелями із в'язниці — він сподівався, що за це його приймуть в елітну грабіжницьку банду. Сформована Діллінджером нашвидкоруч бригада за чотири місяці пограбувала чотири банки, два продовольчі магазни і аптеку в Індіані та Огайо, здобувши при цьому більше 40 тисяч доларів.

При допомозі двох подруг П'єрпонта Діллінджер підкупив охорону в'язниці в Мічигані, роздобув зброю, і організував втечу приятелів, але напередодні запланованих подій був заарештований. П'єрпонту вдалося втекти з тюрми; в жовтні він зі своєю бандою пограбував банк в Огайо і за виручені 11 тисяч доларів організував втечу Діллінджера, котра відбулась 12 жовтня 1933 року.

Протягом наступних трьох місяців новоутворена банда П'єрпонта-Діллінджера грабувала банки в Індіані, Вісконсіні, Чикаго та Арізоні, але 25 січня 1934 року їх всіх було заарештовано. 3 березня, очікуючи суду за вбивства і грабунки, Діллінджер спланував свою найзнаменитішу втечу. Зробивши дерев'яний муляж пістолета і начистивши його гуталіном, він шляхом залякування звільняється з-під варти, захоплює справжню зброю і, проникнувши в тюремний гараж, в машині шерифа виїжджає за межі тюрми.

Переїхавши до Чикаго, Діллінджер створює нову банду і проводить серію розбійних нападів в Південній Дакоті та Айові. До пошуків Діллінджера підключається ФБР і 31 березня при спробі арешту, він вбиває двох федеральних агентів. З цього моменту за Діллінджером починається справжнє полювання — 22 квітня агенти ФБР знову ж таки при спробі арешту випадково вбили одну і поранили двох цивільних людей.

30 червня Діллінджер провів свій останній розбійний напад — в Індіані він заволодів 30 тисячами, вбивши при цьому одного поліцейського і чотирьох цивільних.

В липні ФБР під загрозою депортації добилося згоди на співробітництво від румунки Анни Сейдж, подруги Діллінджера, котрій також було обіцяно винагороду в 10 тисяч за голову бандита. 22 липня вони вдвох ідуть в кінотеатр "Biograph", щоб переглянути гангстерську стрічку "Манхеттенська мелодрама". Попереджені заздалегідь, двадцять агентів ФБР і поліцейських очікували пару біля виходу і о 10-40 оточили вбивцю. Під час арешту Діллінджер намагався втекти, але загубив на бігу пістолет і загинув під градом куль. При цьому було поранено двох випадкових перхожих.


ВЕЛИКЕ РОЗСЕЛЕННЯ СЛОВ'ЯН
Друк
«Цей день в історії» © 2001-24. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 22 липня

Нума Помпілій — другий цар Риму

717 до н.е.
#ЦейДень

Все про 22 липня

Події, факти, персоналії

Єрусалимське королівство

1099

Терористичні атаки Андерса Брейвіка

2011