сьогодні
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Убивство Джона Діллінджера
22 липня 1934 року в Чикаго агентами ФБР смертельно поранено відомого грабіжника і вбивцю, "ворога нації №1 в США" 31-річного Джона Діллінджера. За його недовгу бандитську кар'єру, що тривала всього рік, Діллінджер пограбував 11 банків, викрав більше 300 тисяч доларів і вбив сімох поліцейських і трьох федеральних агентів.
На обкладинці: Джон Діллінджер
8041
Кримінал
Джон Діллінджер народився в Індіанаполісі в 1903 році. Вперше він був засуджений в 1924 році за розбійний напад і отримав від 10 до 20 років тюрми. Після декількох невдалих спроб втечі, Діллінджер зблизився з компанією професійних грабіжників банків на чолі з Гаррі П'єрпонтом, що разом з ним відбували покарання. В травні 1933 року звільнений умовно Діллінджер спланував роздобути гроші для організації втечі П'єрпонта з приятелями із в'язниці - він сподівався, що за це його приймуть в елітну грабіжницьку банду. Сформована Діллінджером нашвидкоруч бригада за чотири місяці пограбувала чотири банки, два продовольчі магазни і аптеку в Індіані та Огайо, здобувши при цьому більше 40 тисяч доларів.
При допомозі двох подруг П'єрпонта Діллінджер підкупив охорону в'язниці в Мічигані, роздобув зброю, і організував втечу приятелів, але напередодні запланованих подій був заарештований. П'єрпонту вдалося втекти з тюрми; в жовтні він зі своєю бандою пограбував банк в Огайо і за виручені 11 тисяч доларів організував втечу Діллінджера, котра відбулась 12 жовтня 1933 року.
Протягом наступних трьох місяців новоутворена банда П'єрпонта-Діллінджера грабувала банки в Індіані, Вісконсіні, Чикаго та Арізоні, але 25 січня 1934 року їх всіх було заарештовано. 3 березня, очікуючи суду за вбивства і грабунки, Діллінджер спланував свою найзнаменитішу втечу. Зробивши дерев'яний муляж пістолета і начистивши його гуталіном, він шляхом залякування звільняється з-під варти, захоплює справжню зброю і, проникнувши в тюремний гараж, в машині шерифа виїжджає за межі тюрми.
Переїхавши до Чикаго, Діллінджер створює нову банду і проводить серію розбійних нападів в Південній Дакоті та Айові. До пошуків Діллінджера підключається ФБР і 31 березня при спробі арешту, він вбиває двох федеральних агентів. З цього моменту за Діллінджером починається справжнє полювання - 22 квітня агенти ФБР знову ж таки при спробі арешту випадково вбили одну і поранили двох цивільних людей.
30 червня Діллінджер провів свій останній розбійний напад - в Індіані він заволодів 30 тисячами, вбивши при цьому одного поліцейського і чотирьох цивільних.
В липні ФБР під загрозою депортації добилося згоди на співробітництво від румунки Анни Сейдж, подруги Діллінджера, котрій також було обіцяно винагороду в 10 тисяч за голову бандита. 22 липня вони вдвох ідуть в кінотеатр "Biograph", щоб переглянути гангстерську стрічку "Манхеттенська мелодрама". Попереджені заздалегідь, двадцять агентів ФБР і поліцейських очікували пару біля виходу і о 10-40 оточили вбивцю. Під час арешту Діллінджер намагався втекти, але загубив на бігу пістолет і загинув під градом куль. При цьому було поранено двох випадкових перхожих.
Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Нобелівська премія
Інфографіка
Нобелівська премія
Кримінал
Америка
Новітня історія
Інтербелум

Головні події 22 липня

#ЦейДень
Все про 22 липня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left21 липня
23 липняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

arrow_upward