Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
reorder
Перша посадка на Марс
20 липня 1976 року непілотований відсік американського космічного корабля «Вікінг-1» здійснив першу в історії людства м'яку посадку на поверхню Марса.
На обкладинці: Перший панорамний знімок поверхні Марса з «Вікінг-1», вересень 1976 року © NASA
8556
Наука, освіта і техніка
Космічна програма «Вікінг» американського агенства НАСА (Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору) стала останньою із серії польотів для вивчення Марсу, започаткованих в 1964 році програмою «Марінер» з метою пошуку ознак життя на планеті.
«Вікінг-1» було запущено 20 серпня 1975 року з мису Канаверал, штат Флорида. Перед польотом спускові модулі були ретельно стерилізовані для запобігання зараження Марсу земними формами життя.
19 червня 1976 року «Вікінг-1» увійшов у навколомарсіанську орбіту. Посадка відокремлюваного апарату на поверхню Марса була запланована на 4 липня 1976 року, в двохсотріччя з дня незалежності США. Однак зображення запланованого місця посадки показали його непридатність для безпечної посадки. Протягом першого місяця польотів навколо Марса проводилось інтенсивне фотографування поверхні планети в пошуках місця для приземлення. Лише 20 липня о 8-51 від «Вікінга-1» відділився спеціальний модуль і об 11-53 здійснив посадку в районі Chryse Planitia, почавши передачу фотографій марсіанської поверхні.
Орбітальний апарат «Вікінг-1» пропрацював до 7 серпня 1980 року, спусковий апарат — до 11 листопада 1982 року; зв'язок з ним було втрачено внаслідок помилки оператора при оновленні програмного забезпечення, що привела до виходу з ладу сонячних батарей.
У вересні того ж 1976 року було запущено «Вікінг-2», модуль котрого згодом також здійснив посадку на Марс. Під час спареної місії поверхня Марсу була сфотографована з роздільною здатністю 150 — 300 метрів. На них видно пустельну місцевість з червонуватим грунтом, усіяним камінням. Основними елементами в грунті, за даними рентгено-флуоресцентного спектрометра «Вікінгів», були кремній (13-15%), залізо (12-16%), кальцій (3-8%), алюміній (2-7%) і титан (0,5-2%). Обидва апарати взяли зразки грунту в якості проб для аналізу на наявність життя, проте однозначних слідів життєдіяльності мікроорганізмів виявити не вдалося.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Наука, освіта і техніка
Авіація і космонавтика
Америка
Новітня історія
Холодна війна

Головні події 20 липня

#ЦейДень
Все про 20 липня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left19 липня
21 липняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward