Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Взяття Єрусалиму
14 липня 1099 року, після шести днів облоги учасники Першого хрестового походу під керівництвом герцога Нижньої Лотарінгії Годфріда Бульонського взяли штурмом Єрусалим і вирізали майже всіх його жителів та спалили мечеті і синагоги.
11701
Релігія
З початку 11 сторіччя християни в Єрусалимі почали зазнавати все більших утисків від мусульман-правителів міста, особливо після 1071 року, коли місто перейшло від достатньо толерантних єгиптян до турків-сельджуків. Розбивши візантійську армію при Манзікерті, турки завоювали більшу частину Малої Азії і загрожували захопити Константинополь, що спонукало візантійського імператора Олексія Комніна звернутись до Заходу по допомогу. В 1095 році папа римський Урбан II закликав до походу на захист близько-східних християн і завоювання святих земель. Переслідував він і іншу мету — папа сподівався, що похід на завоювання Єрусалиму ліквідує розкол між римо-католицькою і грецькою православною церквами і допоможе йому стати на чолі єдиної церкви.
В 1096 році військо, що складалось із 4 тисяч лицарів і 25 тисяч піхотинців, під керівництвом Раймонда Тулузького, Годфріда Бульонського, Роберта Фландрського і Богемонда Отрантського вирушило на схід і в 1097 році увійшло на територію Малої Азії. В червні хрестоносці при допомозі візантійської армії захопили Нікею, головну твердиню сельджуків у Малій Азії, розбили армію турків біля Дорілаема і після шестимісячної облоги захопили Антіохію, вирізавши у місті тисячі міщан і ворожих солдатів.
Наступні шість місяців хрестоносці готувались до походу до своєї кінцевої мети — Єрусалиму. 7 липня 1099 року 1200 кавалеристів і 12 тисяч піхотинців, все що, лишилось від армії хрестоносців, підійшли до стін святого міста. Виявивши його надзвичайно укріпленим, хрестоносці почали будівництво трьох величезних штурмових башт, котре завершилось 13 липня. Наступної ж ночі почався штурм міських стін. Загін Годфріда Бульонського був першим, що проник у місто і відкрив головні ворота. Після захоплення Єрусалиму 14 липня 1099 року християни знищили кілька десятків тисяч його жителів, не жаліючи ні дітей, ні жінок.
Через тиждень Готфрід Бульйонський прийняв титул барона і «Захисника Гробу Господнього» і був проголошений правителем новоствореного Єрусалимського королівства.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя Дмитра Донцова
Правила життя
Правила життя Дмитра Донцова
Релігія
Війни
Битви
Азія
Середньовіччя

Головні події 14 липня

#ЦейДень
Все про 14 липня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left13 липня
15 липняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward