Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Вбивство Марата
13 липня 1793 року 50-річний французький революціонер, оратор, письменник Жан Поль Марат, одна з найпомітніших постатей Французької революції, був убитий жирондисткою Шарлоттою Корде, котра зустрілась з ним як журналістка.
На обкладинці: Жан-Жозеф Веєртс «Вбивство Марата»
8794
Особистості
Лікар за освітою, Марат в 1789 році заснував журнал L'Ami du Peuple, гострі критичні статті в котрому по відношенню да влади зіграли не останню роль в кривавій Революції 1792 року. Після арешту французького короля в серпні 1792 року Марат був обраний депутатом Конвенту від Парижу і виступав в ролі активного опонента жирондистів, поміркованих республіканців, котрі були прихильниками поступових конституційно регульованих перетворень у країні.
Жан Поль Марат
Жан Поль Марат
В 1793 році Шарлотта Корде, дочка репресованого революціонерами аристократа і жирондистка за переконаннями, вважаючи Марата одним з найбільших зол Франції, приїхала з Нормандії до Парижу, щоб убити його під час святкового параду в День Бастилії 14 липня. Але через відміну святкувань Шарлотта змінила план дій і попросила аудієнції у Марата під виглядом журналістки, що має намір виказати «ворогів народу» в Нормандії. Марат, у котрого була невиліковна хвороба шкіри, працював, як завжди, у ванні. Поки він записуваав усі названі Корде імена, вона вихопила кинжал і ударила Марата в груди.
Марат помер практично зразу. 16 липня його тіло було поховано з великими почестями в саду клубу Кордельерів, а серце покійного було вилучено та поміщено в залі засідань клубу. Після Термидоріанського перевороту тіло Марата було переховане спочатку в Пантеоні, а згодом — на кладовищі церкви Сент-Етьєн-дю-Мон.
Шарлотта Корде, нікуди не тікаючи, дочекалась приходу поліції. На суді присяжних вона одноголосно була визнана винною і була засуджена до страти. Ввечері 17 липня її було гільйотиновано на площі Республіки. Шарлотту Корде поховали на кладовищі Мадлен, яке у середині XIX століття було ліквідоване. Більшість її родичів, рятуючись від переслідування, були змушені емігрувати, а Марат став культовою фігурою — його порівнювали з Христом, на його честь перейменовували, вулиці, площі, зокрема район Парижа Монмартр та місто Гавр.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Тімоті Снайдер «Історична відповідальність Німеччини перед Україною»
Пряма Мова
Тімоті Снайдер «Історична відповідальність Німеччини перед Україною»
Особистості
Кримінал
Європа
Нова історія

Головні події 13 липня

#ЦейДень
Все про 13 липня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left12 липня
14 липняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward