Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Вбивство Марата
13 липня 1793 року 50-річний французький революціонер, оратор, письменник Жан Поль Марат, одна з найпомітніших постатей Французької революції, був убитий жирондисткою Шарлоттою Корде, котра зустрілась з ним як журналістка.
На обкладинці: Жан-Жозеф Веєртс «Вбивство Марата»
17676
Особистості
Лікар за освітою, Марат в 1789 році заснував журнал L'Ami du Peuple, гострі критичні статті в котрому по відношенню да влади зіграли не останню роль в кривавій Революції 1792 року. Після арешту французького короля в серпні 1792 року Марат був обраний депутатом Конвенту від Парижу і виступав в ролі активного опонента жирондистів, поміркованих республіканців, котрі були прихильниками поступових конституційно регульованих перетворень у країні.
Жан Поль Марат
Жан Поль Марат
В 1793 році Шарлотта Корде, дочка репресованого революціонерами аристократа і жирондистка за переконаннями, вважаючи Марата одним з найбільших зол Франції, приїхала з Нормандії до Парижу, щоб убити його під час святкового параду в День Бастилії 14 липня. Але через відміну святкувань Шарлотта змінила план дій і попросила аудієнції у Марата під виглядом журналістки, що має намір виказати «ворогів народу» в Нормандії. Марат, у котрого була невиліковна хвороба шкіри, працював, як завжди, у ванні. Поки він записуваав усі названі Корде імена, вона вихопила кинжал і ударила Марата в груди.
Марат помер практично зразу. 16 липня його тіло було поховано з великими почестями в саду клубу Кордельерів, а серце покійного було вилучено та поміщено в залі засідань клубу. Після Термидоріанського перевороту тіло Марата було переховане спочатку в Пантеоні, а згодом — на кладовищі церкви Сент-Етьєн-дю-Мон.
Шарлотта Корде, нікуди не тікаючи, дочекалась приходу поліції. На суді присяжних вона одноголосно була визнана винною і була засуджена до страти. Ввечері 17 липня її було гільйотиновано на площі Республіки. Шарлотту Корде поховали на кладовищі Мадлен, яке у середині XIX століття було ліквідоване. Більшість її родичів, рятуючись від переслідування, були змушені емігрувати, а Марат став культовою фігурою — його порівнювали з Христом, на його честь перейменовували, вулиці, площі, зокрема район Парижа Монмартр та місто Гавр.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Онлайн-тест ЗНО з історії України
Особистості
Кримінал
Європа
Нова історія

Головні події 13 липня

#ЦейДень
Все про 13 липня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left12 липня
14 липняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward