сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Декларація незалежності США
4 липня 1776 року у Філадельфії Другий континентальний конгрес прийняв Декларацію незалежності Сполучених Штатів Америки від Великої Британії і її короля. Це сталося на 442-й день після того як економічні суперечності між метрополією і колоніями переросли у збройний конфлікт в Ленсингтоні, що знаменував початок Американської революції.
На обкладинці: Джон Трамбулл «Декларація незалежності США»
12577
Політика
Перше протистояння між Британією і її американськими колоніями виникло в 1765 році, коли англійський парламент ввів податок на підтримку британських військових частин, що знаходились в Америці. Це привело до бойкоту британських товарів, а подекуди і організованих нападів на збирачів податку. Після кількамісячних протестів, у березні 1766 року парламент відмінив податок.
Наступний конфлікт розгорнувся в 1773 році з прийняттям Британією акту, що надавав англійській Ост-Індійській компанії податкові пільги на торгівлю чаєм, чим фактично позбавляв її конкуренції з боку інших імпортерів. Це викликало демонстрацію протесту, котра увійшла в історію як "Бостонське чаєпиття", коли у бостонському порту з кораблів Ост-Індійської компанії за борт було викинуто декілька партій чаю. У відповідь Англія блокувала порт Бостона для входження торгових суден, на квартирах міщан наказала розквартирувати війська, а вибірну раду Массачусетсу заміти зборами представників, призначених британським губернатором. Відмова колоністів підкоритись привела до того, що губернатору Массачусетсу Томасу Гейджу було наказано силою придушити протести, і 19 квітня 1775 року, при спробі захопити військові арсенали колоністів, поблизу містечка Ленсінгтон виникла збройна сутичка між англійськими військами і колоніальною міліцією.
У січні 1776 року Томас Пейн опублікував політичний памфлет "Здоровий глузд", в котрому аргументував необхідність відділення від Англії. За три місяці памфлет розійшовся тиражем 130 тисяч примірників і посприяв поширенню ідеї відділення від Британії.
В травні 1776 року делегати 13 британських колоній, розташованих на атлантичному узбережжі зібрались на Континентальний конгрес у Філадельфії і закликали до створення власних урядів, а 10 червня було сформовано комітет з п'яти осіб для підготовки проекту декларації, котра мала б пояснити причину воєнної непокори колоній. Основну роботу виконав Томас Джеферсон і 4 липня цей документ був представлений Конгресу і став відомим як Декларація незалежності, хоча самого слова "незалежність" в його заголовку не було, оскільки ще 2 липня Конгрес прияйняв резолюцію, що проголошувала незалежність Сполучених колоній і розрив політичних зв'язків із Великобританією.
4 липня за Декларацію проголосували 12 колоній, а Нью-Йорк підтримав її 19 липня; 2 серпня вона була була підписана і набула чинності.
Американська війна за незалежність тривала протягом наступних п'яти років з пермінним успіхом допоки у війну на боці повстанців не вступила Франція (1778) та Іспанія (1779) і закінчилась 17 жовтня 1781 року перемогою Сполучених колоній у битві при Йорктауні.
«Цей день в історії» © 2001-18. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

50 дивних олімпійських видів спорту
Інфографіка
50 дивних олімпійських видів спорту
Політика
Америка
Нова історія

Головні події 4 липня

#ЦейДень
Все про 4 липня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left3 липня
5 липняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

arrow_upward