Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Битва на Соммі
1 липня 1916 року в ході Першої Світової війни почався наступ англо-французьких військ на німецькі позиції поблизу ріки Сомма в порядку реалізації спільного стратегічного плану Антанти. Проте результат англо-французького наступу виявився трагічним — поставлених задач досягнуто не було, а з обох боків загинуло понад 1 мільйон 350 тисяч чоловік.
На обкладинці: Битва на Соммі
13283
Перша Світова війна
Атаці передувала тижнева артпідготовка, котра, однак, не зруйнувала оборонні позиції німців і в перший же день бою із 100 тисяч британських солдат загинуло двадцять тисяч, а сорок тисяч було поранено. Бій, котрий розтягнувся на чотири місяці і забрав сотні тисяч життів, дав можливість союзникам просунутись всього лише на 5 миль.
Війна, що почалася в серпні 1914 року, на думку британців мала тривати не більше, ніж півроку. Але до грудня 1914-го в боях на всіх фронтах Європи загинуло більше мільйона людей з обох боків і жодна з воргуючих сторін не наблизилась до перемоги.
На Західному фронті, котрий пролягав територією Бельгії та Франції велась позиційна війна з масовими артобстрілами, застосуванням отруйного газу і безперестанним кулеметним вогнем. Після початку німецького наступу під Верденами в лютому 1916 року англійці, котрі прийшли на виручку французам, що несли основний тягар війни, почали підготовку до атаки на 35-кілометровому відтику фронту поблизу ріки Сомма (Франція).
Протягом тижня британці бомбардували німецькі траншеї в надії зламати оборону німців. Результат виявився іншим — несподіваність нападу була втрачена, і коли о 7-30 ранку 1 червня 11 англійських і 5 французьких дивізій пішло в атаку, їх зустрів потужний кулеметний вогонь. За перший день бою союзники змогли просунутись всього на кількасот метрів. Дії наступних днів також були малоефективними і супроводжувались великими втратами — за кожні захоплені десять метрів німецьких позицій гинуло 100 французьких чи англійських військових. І навіть 15 вересня, коли вперше в історії воєн, в були застосовані танки, змінити характер бою не вдалося.
За виключенням того, що Битва на Соммі відвернула на себе частину німецьких сил, що брали участь в боях під Верденами, результат англо-французького наступу був трагічним — до 18 листопада 1916 року було захоплено 125 квадратних миль (близько 300 квадратних кілометрів) території і втрачено вбитими, пораненими і пропалими безвісті 600 тисяч французів та англійців і 650 тисяч німців. Однак разом із наступом російської армії на Східному фронті операція на Соммі виявилася передвісником остаточної поразки Німеччини у Першій світовій війні.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Битва під Батогом
Україна
Битва під Батогом
Перша Світова війна
Битви
Європа
Нова історія

Головні події 1 липня

#ЦейДень
Все про 1 липня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left30 червня
2 липняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward