сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Популярна стаття
Битва на Соммі
1 липня 1916 року в ході Першої Світової війни почався наступ англо-французьких військ на німецькі позиції поблизу ріки Сомма в порядку реалізації спільного стратегічного плану Антанти. Проте результат англо-французького наступу виявився трагічним - поставлених задач досягнуто не було, а з обох боків загинуло понад 1 мільйон 350 тисяч чоловік.
На обкладинці: Битва на Соммі
20652
Перша Світова війна
Атаці передувала тижнева артпідготовка, котра, однак, не зруйнувала оборонні позиції німців і в перший же день бою із 100 тисяч британських солдат загинуло двадцять тисяч, а сорок тисяч було поранено. Бій, котрий розтягнувся на чотири місяці і забрав сотні тисяч життів, дав можливість союзникам просунутись всього лише на 5 миль.
Війна, що почалася в серпні 1914 року, на думку британців мала тривати не більше, ніж півроку. Але до грудня 1914-го в боях на всіх фронтах Європи загинуло більше мільйона людей з обох боків і жодна з воргуючих сторін не наблизилась до перемоги.
На Західному фронті, котрий пролягав територією Бельгії та Франції велась позиційна війна з масовими артобстрілами, застосуванням отруйного газу і безперестанним кулеметним вогнем. Після початку німецького наступу під Верденами в лютому 1916 року англійці, котрі прийшли на виручку французам, що несли основний тягар війни, почали підготовку до атаки на 35-кілометровому відтику фронту поблизу ріки Сомма (Франція).
Протягом тижня британці бомбардували німецькі траншеї в надії зламати оборону німців. Результат виявився іншим - несподіваність нападу була втрачена, і коли о 7-30 ранку 1 червня 11 англійських і 5 французьких дивізій пішло в атаку, їх зустрів потужний кулеметний вогонь. За перший день бою союзники змогли просунутись всього на кількасот метрів. Дії наступних днів також були малоефективними і супроводжувались великими втратами - за кожні захоплені десять метрів німецьких позицій гинуло 100 французьких чи англійських військових. І навіть 15 вересня, коли вперше в історії воєн, в були застосовані танки, змінити характер бою не вдалося.
За виключенням того, що Битва на Соммі відвернула на себе частину німецьких сил, що брали участь в боях під Верденами, результат англо-французького наступу був трагічним - до 18 листопада 1916 року було захоплено 125 квадратних миль (близько 300 квадратних кілометрів) території і втрачено вбитими, пораненими і пропалими безвісті 600 тисяч французів та англійців і 650 тисяч німців. Однак разом із наступом російської армії на Східному фронті операція на Соммі виявилася передвісником остаточної поразки Німеччини у Першій світовій війні.
«Цей день в історії» © 2001-18. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Загибель лайнера «Коста Конкордія»
Катастрофи
Загибель лайнера «Коста Конкордія»
Перша Світова війна
Битви
Європа
Нова історія

Головні події 1 липня

#ЦейДень
Все про 1 липня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left30 червня
2 липняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

arrow_upward