Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Ізабель Перон —
президент Аргентини
29 червня 1974 року Ізабела Мартінез Перон, дружина смертельно хворого президента Хуана Перона і віце-президент Аргентини оголосила, що перебирає на себе повноваження президента країни. Через два дні Хуан Перон помер, і його дружина, колишня танцівниця, очолила країну, що перебувала в складній політичній та економічній ситуації. Ізабель Перон стала першою жінкою у західній півкулі, котра очолила вищий пост держави і першою жінкою-президентом у світі.
На обкладинці: Ізабель Перон
7114
Особистості
В 1943 році армійський офіцер Хуан Домінго Перон взяв участь у військовому заколоті проти цивільного уряду Аргентини і почавши з посади міністра праці, через рік став віце-президентом і військовим міністром. В жовтні 1945 року після чергового цивільно-військового перевороту він втратив всі свої пости і був ув'язнений. Але завдяки старанням своєї подруги Еви (Евіти) Дуарте і великій популярності в країні, був невдовзі звільнений. 17 жовтня, виступаючи перед 300-тисячним натовпом, що прийшов його вітати, Перон пообіцяв пермогти в наступних президентських виборах. Через чотири дні він одружився з Евою Дуарте і після проведеної під популістськими гаслами вкрай вдалої виборчої кампанії дотримав обіцянки.
Як президент, Перон став автократичним лідером з замашками диктатора, санкціонував арешти політичних опонентів і обмежив у країні свободу слова і волевиявлення. В 1952 році померла Евіта, його остання опора, і в 1955 році в результаті військового перевороту Перон втратив пост президента.
В 1973 році після 18 років еміграції Перон повернувся до Аргентини і знову виграв президентські вибори. Його друга дружина Ізабела Перон була обрана віце-президентом і в 1974 році, по смерті чоловіка, стала президентом Аргентини. Вона не знайшла підтримки у жодної впливової політичної групи, соціальна та економічна ситуація в країні загострилася, і 24 березня 1976 року після чергового путчу Ізабела Перон була позбавлена влади і в Аргентині встановився один з найкривавіших всю історію Південної Америки режимів. Перон було увязнено на 5 років, і у 1981 році після звільнення вона поселилась у Мадриді.
У січні 2007 року в Аргентині був виданий ордер на затримання Ісабель Перон, яку вважають причетною до вбивств і зникнення аргентинців, — за оцінками правозахисних організацій в 1974-1976 роках від рук членів «Аргентинського антикомуністичного альянсу», що діяв, як стверджують, з особистою санкції Ізабель Перон, в країні загинули майже півтори тисячі лівих активістів. Національний суд Іспанії відхилив запит Буенос-Айреса, посилаючись на збіг терміну давності позовної заяви.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Смерть великого князя Ольгерда
Сьогодні
Смерть великого князя Ольгерда
Особистості
Жінки
Політика
Америка
Латинська Америка
Новітня історія
Холодна війна

Головні події 29 червня

#ЦейДень
Все про 29 червня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left28 червня
30 червняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward