сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Ізабель Перон -
президент Аргентини
29 червня 1974 року Ізабела Мартінез Перон, дружина смертельно хворого президента Хуана Перона і віце-президент Аргентини оголосила, що перебирає на себе повноваження президента країни. Через два дні Хуан Перон помер, і його дружина, колишня танцівниця, очолила країну, що перебувала в складній політичній та економічній ситуації. Ізабель Перон стала першою жінкою у західній півкулі, котра очолила вищий пост держави і першою жінкою-президентом у світі.
На обкладинці: Ізабель Перон
7028
Особистості
В 1943 році армійський офіцер Хуан Домінго Перон взяв участь у військовому заколоті проти цивільного уряду Аргентини і почавши з посади міністра праці, через рік став віце-президентом і військовим міністром. В жовтні 1945 року після чергового цивільно-військового перевороту він втратив всі свої пости і був ув'язнений. Але завдяки старанням своєї подруги Еви (Евіти) Дуарте і великій популярності в країні, був невдовзі звільнений. 17 жовтня, виступаючи перед 300-тисячним натовпом, що прийшов його вітати, Перон пообіцяв пермогти в наступних президентських виборах. Через чотири дні він одружився з Евою Дуарте і після проведеної під популістськими гаслами вкрай вдалої виборчої кампанії дотримав обіцянки.
Як президент, Перон став автократичним лідером з замашками диктатора, санкціонував арешти політичних опонентів і обмежив у країні свободу слова і волевиявлення. В 1952 році померла Евіта, його остання опора, і в 1955 році в результаті військового перевороту Перон втратив пост президента.
В 1973 році після 18 років еміграції Перон повернувся до Аргентини і знову виграв президентські вибори. Його друга дружина Ізабела Перон була обрана віце-президентом і в 1974 році, по смерті чоловіка, стала президентом Аргентини. Вона не знайшла підтримки у жодної впливової політичної групи, соціальна та економічна ситуація в країні загострилася, і 24 березня 1976 року після чергового путчу Ізабела Перон була позбавлена влади і в Аргентині встановився один з найкривавіших всю історію Південної Америки режимів. Перон було увязнено на 5 років, і у 1981 році після звільнення вона поселилась у Мадриді.
У січні 2007 року в Аргентині був виданий ордер на затримання Ісабель Перон, яку вважають причетною до вбивств і зникнення аргентинців, - за оцінками правозахисних організацій в 1974-1976 роках від рук членів «Аргентинського антикомуністичного альянсу», що діяв, як стверджують, з особистою санкції Ізабель Перон, в країні загинули майже півтори тисячі лівих активістів. Національний суд Іспанії відхилив запит Буенос-Айреса, посилаючись на збіг терміну давності позовної заяви.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Особистості
Жінки
Політика
Америка
Латинська Америка
Новітня історія
Холодна війна

Головні події 29 червня

#ЦейДень
Все про 29 червня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left28 червня
30 червняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward