сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Остання перемога американських індіанців
25 червня 1876 року індіанці племен сіу і шаєна під керівництвом вождя Несамовитий Кінь виграли двогодинний бій в долині ріки Літл Бігхорн (штат Монтана) проти армійського загону підполковника Джорджа Армстронга Кастера. Це була остання перемога індіанців США у їх боротьбі проти переселення у резервації.
9094
Війни
У 1868 році уряд США підписав Ламарійський мирний договір, визначивши Південну Дакоту як територію, котра назавжди стає індіанською власністю. Це зобов'язування зберігало силу 6 років, поки в горах Блек-Хілс не були знайдені поклади золота, - почалось вторгнення золотошукачів, і частина індійських племен була змушена перейти межі штату і оселитися у Монтані. Уряд наказав індіанцям повернутись, а тих, хто не підкориться, чекало тюремне ув'язнення. У відповідь індійські вожді Несамовитий Кінь і Сидячий Буйвол закликали племена сіу і шаєна дати відсіч американцям і зібратись в долині ріки Літл-Бігхорн.
До весни 1876 року прибуло 7500 індіанців. Для придушення можливого заколоту до Літл-Бігхорн були направлені урядові війська, авангардною групою котрих командував 36-річний підполковник Кастер. Намагаючись випередити супротивника, 25 червня 1876 року Кастер наказав атакувати нічого не підозрюючих індіанців, але наштовхнувся на рішучий опір, і в ході контратаки протягом години сіу і шаєни убили всіх 268-х чоловік із загону Кастера. Загинули він сам, два його брата і племінник. Індіанці втратили від 30 до 100 чоловік. Бій був припинений як тільки з'явилась основна армійська колона.
Проведене урядове розслідування інциденту виправдало дії Кастера, і протягом двох наступних років більшість індіанців були загнані в резервації або вбиті; частина з них перепрейшла до Канади. До 1880 року корінне населення Америки втратило майже 19 мільйонів акрів землі, котрими воно володіло ще за 50 років перед тим.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя Леонардо да Вінчі
Правила життя
Правила життя Леонардо да Вінчі
Війни
Битви
Америка
Нова історія

Головні події 25 червня

#ЦейДень
Все про 25 червня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left24 червня
26 червняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward