сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Перша жінка-космонавт
16 червня 1963 року на кораблі «Восток-6» відправилась у політ перша у світі жінка-космонавт 26-літня Валентина Володимирівна Терешкова. Здійснивши за 71 годину 48 обертів навколо Землі, 19 червня вона успішно повернулась на землю.
На обкладинці: Валентина Терешкова
13327
Особистості
Народилась Терешкова у селянській сім'ї і у 18 років почала працювати ткалею. Свій перший стрибок з парашутом виконала коли їй було 22, у 1960 році її було відібрано як кандидата у космонавти, а у лютому 1962 року разом з трьома іншими жінками почала інтенсивну підготовку до польоту в космос. У 1963 році Терешкову, за наполяганням Микити Хрущова і всупереч висновкам медичної комісії, включили до програми спареного польоту кораблів «Восток-5» і «Восток-6» - вирішальну роль відіграло її пролетарське походження і біографічні дані (загибель батька в роки Радянсько-фінської війни), що планувалось використовувати як пропагандистський фактор для демонстрації переваг радянського ладу.
14 червня стартував «Восток-5» з Валерієм Биковським на борту, а 16 червня 1963 року - «Восток-6» з Терешковою. Обидва кораблі летіли по різних орбітах і був лише один момент, коли вони зблизились на відстань до 5 кілометрів. «Восток-6» летів у автоматичному режимі, і Терешкова ні разу не брала участь в його управліні. 19 червня після 48 обертів навколо Землі і 71 години польоту (більше, ніж на той момент провели у космосі всі американські астронавти разом взяті), «Восток-6» увійшов у атмосферу Землі, і Терешкова парашутувалась з висоти близько 7 кілометрів. Биковський приземлився на декілька годин пізніше.
Після свого польоту Валентина Терешкова була нагороджена Орденом Леніна і Зіркою Героя Радянського Союзу. У листопаді 1963 року вона одружилась (не без натиску особисто Микити Хрущова) з космонавтом Адріаном Ніколаєвим. Подружжя космонавтів, у которого згодом народилась дочка, мало стати транспарантом радянської пропаганди, чим воно і слугувало до свого розлучення в 1982 році. Терешкова була депутатом Верховної ради СРСР і багато років представляла Радянський Союз у різноманітних міжнарожних жіночих рухах і об'єднаннях.
Перша американка, Саллі Райд, полетіла у космос у 1983 році на «Челенджері», а третьою жінкою-астронавтом стала британка Гелен Шармен, котра полетіла в космос в 1991 році на радянському кораблі «Союз ТМ12». У 2011 році Валентина Терешкова з другої спроби стала депутатом Державної думи Росії від партії «Единая Россия» перший раз обиралась від партії «Российской партии Жизни»). До сьогоднішнього дня генерал-майор авіації Терешкова єдина жінка-космонавт, що здійснила одиночний політ.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя Вінсента ван Гога
Правила життя
Правила життя Вінсента ван Гога
Особистості
Жінки
Наука і техніка
Авіація і космонавтика
Азія
Новітня історія
Холодна війна

Головні події 16 червня

#ЦейДень
Все про 16 червня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left15 червня
17 червняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward