сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Вільгельм II -
останній кайзер Німецької імперії
Всього після 99 днів правління, 15 червня 1888 року помер імператор Німеччини і король Пруссії Фрідріх III Гогенцоллерн і на престол зійшов його старший син 29-річний Вільгельм II, якому випала доля стати третім і останнім кайзером Німецької імперії.
На обкладинці: Вільгельм II Гогенцоллерн, 1905 рік
7003
Політика
Володимир Лук'янюк
Через важкі пологи Вільгельм народився кволою і хворобливою дитиною - у нього був розірваний плечовий нерв, що привело до пошкодження лівої руки і викривлення шиї. Намагаючись вилікувати вроджені вади, придворні медики призначили йому жорстке лікування, яке включало регулярну електрошокову терапію, механічне випрямлення і витягування недорозвинутої руки та носіння спеціального пристрою для підтримки голови. Завдяки багаторічній боротьбі зі своїми фізичними вадами Вільгельм виріс вольовою, проте відлюдькуватою і невпевненою людиною.
Він отримав хорошу домашню початкову освіту і продовжив навчання у звичайній міській гімназії. Попри свої фізичні вади з дитинства Вільгельм займався верховою їздою, фехтуванням і у віці 18 років поступив на військову службу, яку перевав через рік для навчання у Боннському університеті, по закінченні якого продовжив воєнну кар'єру і одружився.
1888-й рік виявився нещасливим для Пруссії і увійшов в історію як "рік трьох імператорів" - по смерті засновника Німецької імперії Вільгельма I на престол зійшов уже смертельно хворий на рак Фрідріх III, який правив лише 99 днів і по його смерті 15 червня кайзером став Вільгельм II.
Вільгельм II, 1888 рік
Вільгельм II, 1888 рік
Незважаючи на зміну правителів, рейхсканцлером Німеччини і міністр-президентом Пруссії як і чверть віку перед тим залишався Отто фон Бісмарк. Вільгельм II практично зразу активно включився у зовнішню політику і після ряду конфліктів змусив Бісмарк подати у відставку, після чого особисто відвідав більшість європейських держав.
Незважаючи на хороші особисті і родинні стосунки з більшістю монархів Європи (Вільгельм доводився внуком британській королеві Вікторії і двоюрідним братом російському царю) політика кайзера, направлена на зміцнення німецьких армії та флоту і політичний союз із Італією та Австро-Угорщиною, привели до Першої Світової війни, поразка в якій у 1918 році привела до Листопадової революції - Вільгельм II був змушений зректися престолу і залишити Німеччину.
Рішенням Версальського договору Вільгельм II був оголошений військовим злочинцем і головним винуватцем світової війни, який мав бути відданий під суд міжнародного трибувалу. Проте уряд Нідерландів відмовився видати Вільгельма і решту свого життя колишній кайзер прожив не залишаючи цієї країни. Він вітав прихід до влади свого фельдмаршала часів Першої Світової війни Пауля фон Гінденбурга, який у 1925 році був обраний президентом Веймарської республіки, і у 1940 році надіслав вітальну телеграму Адольфу Гітлеру після взяття Парижу.
Через рік 82-річний Вільгельм II помер і за розпорядженням Гітлера був похований у своєму маєтку в Нідерландах з дотриманням усіх військових почестей.
15 травня 2015 © Володимир Лук'янюк спеціально для «Цей день в історії». Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Тімоті Снайдер «Історична відповідальність Німеччини перед Україною»
Пряма Мова
Тімоті Снайдер «Історична відповідальність Німеччини перед Україною»
Політика
Особистості
Європа
Нова історія

Головні події 15 червня

#ЦейДень
Все про 15 червня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left14 червня
16 червняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward