Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
всі статтінові статтіпопулярні статтівипадкова стаття
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
reorder
Перший цифровий комп'ютер
14 червня 1951 року в Вашингтоні у Бюро перепису населення продемонстровано роботу першого американського комерційного цифрового комп'ютера UNIVAC 1, розробленого Робертом Екертом і Джоном Мочлі.
На обкладинці: UNIVAC 1
11163
Наука, освіта і техніка
У лютому 1946 року Екертом і Мочлі анонсували перший цифровий ком'ютер загального призначення ENIAC, котрий важив близько 30 тон, працював на 17 тисячах вакуумних ламп, програмувався шляхом комутації близько 6 тисяч перемикачів і виконував до 5 тисяч операцій за секунду. Того ж року вони заснували власну фірму для розробки комп'ютера масового вжитку, але виявилися нікудишніми бізнесменами, і у 1950 році їх компанію придбала корпорація Remington Rand, котра і профінансувала проект.
UNIVAC I важив близько 13 тон, працював на 5,2 тисячах вакуумних ламп, споживав 125 кВт електричної енергії і міг виконувати 1905 тисяч операцій за секунду на тактовій частоті 2,25 МГц. Інформація в UNIVAC 1 вводилась шляхом зчитування даних з металевої стрічки шириною 1,2 см і довжиною 400 метрів зі швидкістю 12,5 тисяч символів за секунду; роздруковування інформації здійснювалось спеціальним барабанним принтером UNIPRINT зі швидкістю 600 рядків на хвилину.
Вартість UNIVAC I складала від 159 тисяч доларів до півтора мільйона доларів. Перший примірник UNIVAC 1 був придбаний Національним бюро перепису і запущений в дію 14 червня того ж року. Особливу славу набув п'ятий екземпляр UNIVAC, встановлений у Комісії з атомної енергії США, який 4 листопада 1952 року зпрогнозувати неочікувану перемогу Дуайта Ейзенхауера в президетських виборах на основі лише незначної кількості даних про результати голосування.
Всього було випущено 46 екземплярів UNIVAC I, перший з яких пропрацював до 1963 року; деякі з них використовувались до 1970 року включно, незважаючи на явну технологічну вісталість.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Вступ США у Другу світову війну
Сьогодні
Вступ США у Другу світову війну
keyboard_arrow_left13 червня
15 червняkeyboard_arrow_right
Сьогодні
Вступ США у Другу світову війну
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward