сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Південно-Африканський Союз
31 травня 1910 року набув чинності прийнятий британським парламентом і підписаний королем Едуардом VII Акт про Південну Африку, за яким чотири колонії на Півдні Африки об'єднувалися в Південно-Африканський Союз, який увійшов до складу Британської імперії на правах домініону. Акт діяв понад півстоліття і був покладений в основу конституції незалежної Південно-Африканської Республіки.
На обкладинці: Прапор і герб Південно-Африканського Союзу
2785
Політика
Володимир Лук'янюк
Друга англо-бурська війна завершилась підписанням 31 травня 1902 року в Преторії мирного договору, за яким бурські (голландські) республіки Трансвааль і Оранжева Вільна держава втратили незалежність і увійшли до складу Британської імперії. У наступні роки Лондон доклав чимало зусиль для їх об'єднання із англійськими Капською колонією і колонією Наталь у більш тісний союз. З цією метою 12 жовтня 1908 року почала роботу Національна конвенція, яка протягом року врегулювала засади урядового, законодавчого та економічного союзу колоній, які у формі конституційного акту були передані британському уряду.
19 серпня 1909 року відповідний законопроект був затверджений Британським парламентом, а 20 вересня - підписаний королем Едуардом VII. «Акт про Південну Африку» містив конституцію Південно-Африканського Союзу (ПАС), за якою виконавча влада в ПАС належала англійському монарху або призначеному ним генерал-губернатору, при якому створювалася виконавча рада; законодавчим органом ПАС був парламент, що складався з англійського короля чи королеви, сенату і асамблеї (палати зборів), членами якого могли бути обрані лише британські піддані європейського походження.
Південно-Африканський Союз в 1914 році: площа - 2 045 000 кв. км, населення - 6 мл чол., столиці - Преторія (адміністративна), Пітермаріцбург (фінансова), Кейптаун (законодавча), Блумфонтейн (судова)
Південно-Африканський Союз в 1914 році: площа - 2 045 000 кв. км, населення - 6 мл чол., столиці - Преторія (адміністративна), Пітермаріцбург (фінансова), Кейптаун (законодавча), Блумфонтейн (судова)
На відміну від Канади і Австралії, які стали домініонами через федерацію британських колоній, «Акт про Південну Африку», який набув чинності 31 травня 1910 року, створив централізовану, унітарну державу, кожна з чотирьох провінцій якої управлялась адміністратором, призначеним центральним урядом. Він започаткував систему расової та національної дискримінації, яка після Другої Світової війни переросла в систему апартеїду, засудження якого Британською співдружністю націй привела до проголошення 31 травня 1961 року незалежної Південно-Африканської Республіки.
6 листопада 2016 © Володимир Лук'янюк спеціально для «Цей день в історії». Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя Юлія Цезаря
Правила життя
Правила життя Юлія Цезаря
Політика
Африка
Нова історія

Головні події 31 травня

#ЦейДень
Все про 31 травня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left30 травня
1 червняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward