Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
reorder
Інавгурація Джорджа Вашингтона
30 квітня 1789 року у столиці США Нью-Йорку пройшла інаугурація Джорджа Вашингтона, першого президента країни. Через три роки він був знову одноголосно обраний на другий термін президентства, після завершення якого відмовився балотуватись втретє.
На обкладинці: Гілберт Стюарт «Портрет Джорджа Вашингтона», 1797 рік
11912
Особистості
У лютому 1789 року, через 20 місяців після прийняття конституції, збори виборників одноголосно, 69-а голосами "за", прийняли рішення обрати Джорджа Вашингтона, головнокомандуючого армією колоністів у Війні за незалежність (1775-83 рр.), першим президентом США. У квітні конституція набула чинності, і Конгрес направив Вашингтону формального листа з повідомлення про його обрання.
30 квітня Вашингтон прибув до Нью-Йорка, де цього ж дня в будинку Федеральних зборів на Уолл-Стріт пройшла інаугурація — на балконі будинку він дав присягу, а потім в залі Конгресу виступив з промовою, у якій відзначив, що "американському народу випала нагода провести унікальний експеримент", створюючи нову державу. Святкування з цієї нагоди завершилось пізно ввечері феєрверком і 13-а артилерійськими залпами.
На посту президента Вашингтон намагався перетворити конституцію у невід'ємну частину державного життя, забезпечивши на її основі авторитет законних органів влади; він створив дієздатний державний апарат, надійне фінансове управління, забезпечив стабільність грошової системи. У вирішенні внутрішніх конфліктних ситуацій Вашингтон покладався на збройну силу — він змусив індіанців поступитись багатьма своїми територіями і придушив виступ фермерів (1794), невдоволених податковою політикою уряду.
Філадельфія. Третя резиденція президента США — в ній Джордж Вашингтон прожив з листопада 1790 по березень 1797 року. Малюнок Вільяма Бретона
Філадельфія. Третя резиденція президента США — в ній Джордж Вашингтон прожив з листопада 1790 по березень 1797 року. Малюнок Вільяма Бретона
У зовнішній політиці Вашингтон виступав за невтручання США у протиборство європейських держав, дотримуючись позиції нейтралітету (1793), уник війни з Великобританією (1794), узгодив кордони США з Іспанією (1795).
У 1792 році Джордж Вашингтон був знову одноголосно обраний на другий термін президентства, після завершення якого відмовився балотуватись втретє і в 1797 році відійшов від державних справ, поселившись у своєму маєтку у Вірджинії, де й помер через два роки.
В честь Вашингтона, якого сучасники характеризували як "першого в дні війни, першого в дні миру і першого в серцях співгромадян" в США названа спеціально збудована столиця країни, штат, озеро, острів, гора і каньйон.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Президент Петро Порошенко
Особистості
Президент Петро Порошенко
Особистості
Політика
Америка
Нова історія

Головні події 30 квітня

#ЦейДень
Все про 30 квітня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left29 квітня
1 травняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward