сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Інавгурація Джорджа Вашингтона
30 квітня 1789 року у столиці США Нью-Йорку пройшла інаугурація Джорджа Вашингтона, першого президента країни. Через три роки він був знову одноголосно обраний на другий термін президентства, після завершення якого відмовився балотуватись втретє.
На обкладинці: Гілберт Стюарт «Портрет Джорджа Вашингтона», 1797 рік
8264
Особистості
У лютому 1789 року, через 20 місяців після прийняття конституції, збори виборників одноголосно, 69-а голосами "за", прийняли рішення обрати Джорджа Вашингтона, головнокомандуючого армією колоністів у Війні за незалежність (1775-83 рр.), першим президентом США. У квітні конституція набула чинності, і Конгрес направив Вашингтону формального листа з повідомлення про його обрання.
30 квітня Вашингтон прибув до Нью-Йорка, де цього ж дня в будинку Федеральних зборів на Уолл-Стріт пройшла інаугурація - на балконі будинку він дав присягу, а потім в залі Конгресу виступив з промовою, у якій відзначив, що "американському народу випала нагода провести унікальний експеримент", створюючи нову державу. Святкування з цієї нагоди завершилось пізно ввечері феєрверком і 13-а артилерійськими залпами.
На посту президента Вашингтон намагався перетворити конституцію у невід'ємну частину державного життя, забезпечивши на її основі авторитет законних органів влади; він створив дієздатний державний апарат, надійне фінансове управління, забезпечив стабільність грошової системи. У вирішенні внутрішніх конфліктних ситуацій Вашингтон покладався на збройну силу - він змусив індіанців поступитись багатьма своїми територіями і придушив виступ фермерів (1794), невдоволених податковою політикою уряду.
Філадельфія. Третя резиденція президента США - в ній Джордж Вашингтон прожив з листопада 1790 по березень 1797 року. Малюнок Вільяма Бретона
Філадельфія. Третя резиденція президента США - в ній Джордж Вашингтон прожив з листопада 1790 по березень 1797 року. Малюнок Вільяма Бретона
У зовнішній політиці Вашингтон виступав за невтручання США у протиборство європейських держав, дотримуючись позиції нейтралітету (1793), уник війни з Великобританією (1794), узгодив кордони США з Іспанією (1795).
У 1792 році Джордж Вашингтон був знову одноголосно обраний на другий термін президентства, після завершення якого відмовився балотуватись втретє і в 1797 році відійшов від державних справ, поселившись у своєму маєтку у Вірджинії, де й помер через два роки.
В честь Вашингтона, якого сучасники характеризували як "першого в дні війни, першого в дні миру і першого в серцях співгромадян" в США названа спеціально збудована столиця країни, штат, озеро, острів, гора і каньйон.
«Цей день в історії» © 2001-18. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя Фрідріха Ніцше
Правила життя
Правила життя Фрідріха Ніцше
Особистості
Політика
Америка
Нова історія

Головні події 30 квітня

#ЦейДень
Все про 30 квітня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left29 квітня
1 травняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

arrow_upward