сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Популярна стаття
Арабська колонізація Іспанії
29 квітня 711 року десятитисячне мавританське військо під командуванням Таріка ібн Зіяда висадилось поблизу сучасного Гібралтару і розпочало свій завойоницький похід в Європі. Протягом наступного десятиліття були підкорені майже всі Піренеї за виключенням північних районів Галіції, Країни басків та Астурії, і на завойованих в Іберії землях була створена ісламська держава, яка в тій чи іншій формі проіснувала до 1492 року.
22050
Війни
Арабське завоювання Африки розпочалось з підкорення Єгипту (647), Карфагену (670), Нумідії (сучасний Алжир, 703). На початку VIII століття араби контролювали всю Північну Африку, поділивши її на три адміністративні області, активно впроваджували іслам серед берберського населення Магрібу. Із завоюванням Танжеру в 709 році перед арабським полководцем Мусою ібн Нусайром відкрився плацдарм для вторгнення в Європу. Для цього він спорядив експедицію на чолі з Таріком ібн Зіядом, яка 29 квітня 711 року висадилась на півдні Іберії.
Протягом десятків років після втрати Візантійською імперією своїх завоювань у Північній Африці бербери неодноразово здійснювали напади на південь Піренейського півострова. Тому висадка арабсько-берберських військ Таріка була сприйнята як черговий грабіжницький набіг і не отримала гідного опору королівських військ. Легкому просуванню завойовників сприяв і розкол у Королівстві вестготів через боротьбу за престол. В липні 711 року відбулась битва біля Гвадалети, в якій загинув король Родеріх, а військо вестготів було розбите. В 712 році на Піренейський півострів прибули війська на чолі з Мусою ібн Нусайром, які захопили Меріду, а наступного року здійснили успішний похід на Мурсію.
Вестготський вельможа Теодемір, який після загибелі Родеріха, був проголошений королем, зумів укласти з арабами договір, за яким за невелику данину був визнаний правителем північної частини Іберії, яка ще не була завойована арабами. Незважаючи на це, до 719 року війська Абдул-Азіза ібн Муси дійшли до Тулузи і здійснювали спроби завоювання півдня Держави франків.
Разом із завойовниками в Іспанію почало переселятись і мирне населення. Араби з Північної Африки та Єгипту осідали, як правило, у великих містах, а бербери - в сільській і малообжитій місцевості. Основною задачею ісламських правителів була спроба закріпитись на завойованих землях. Цьому сприяло досить толерантне ставлення до християн і юдеїв, які з приходом мусульман перестали утискатись християнами. Виключення складали міста Кордова і Толедо, де було введено пряме арабське правління і за 40 років християнське населення було витіснене за межі міської території.
До кінця VIII століття християнська церква зберігала свій домінуючий статус і почала занепадати з переходом в іслам місцевої знаті, яка прагнула брати участь в державному управлінні. Тим не менш, до ХІ століття більшість населення завойованої арабами Іберії складали християни, а латинь залишалась на півострові домінуючою мовою.
Аль-Андалуз, 1000 рік
Аль-Андалуз, 1000 рік
Завоювання вестготських територій тривало протягом декількох наступних сторіч (лише в 902 році були захоплені Балеарські острови), але сама арабська провінція Аль-Андалус після повалення влади династії Омейядів зазнала розколу і у 756 році на її території виникла незалежна від Арабського халіфату держава Кордовський емірат. Подрібнення арабських держав прискорилось в XI-XII століттях, що ослабило їх і привело до поразки від армії Кастилії і Арагона в 1492 році.
22 квітня 2012 © спеціально для «Цей день в історії». Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя Наполеона Бонапарта
Правила життя
Правила життя Наполеона Бонапарта
Війни
Релігія
Європа
Середньовіччя

Головні події 29 квітня

#ЦейДень
Все про 29 квітня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left28 квітня
30 квітняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward