Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
всі статтінові статтіпопулярні статтівипадкова стаття
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Американська революція
19 квітня 1775 року біля Лексингтону (Массачусетс) англійські королівські війська при спробі взяти під контроль околиці Бостона вступили в бій з місцевим загоном самооборони. Незважаючи на погане озброєння, 77 американцям вдалось отримати перемогу над переважаючим (чисельністю близько 700-т осіб) супротивником — у Новій Англії почалась війна за незалежність північноамериканських колоній.
15670
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

У 1775 році конфлікт між американськими колоніями і британським урядом досяг апогею, особливо в Массачусетсі, де місцевими активістами було створено тіньовий ревоюційний уряд і розпочато формування міліцейських загонів. Весною 1775 року губернатор Массачусетсу генерал Томас Гейдж отримав з Лондона наказ взяти під свій контроль всі склади зброї і боєприпасів на території колонії і 18 квітня розпорядився заарештувати в Лексингтоні лідерів повстанців Семюеля Адамса та Джона Хенкока, а також вилучити зброю з арсеналу колоністів у містечку Конкорд.

Заздалегідь попереджені Адамс і Хенкок втекли до Філадельфії, а на королівські війська по прибуттю до Конкорда чекав натовп озброєних місцевих жителів і воєнізований загін з 77 чоловік. Протистояння військових і колоністів переросло у перестрілку, в якій загинуло вісім американців і десятеро було поранено; втрати британців склали одного пораненого. Незважаючи на успіх, британці вирішили повернутись до Бостона, але за декілька кілометрів, біля Лексингтона, були знову атаковані загоном самооборони колоністів — у бою загинуло і було поранено близько 300-т британців і 100 американців.

Бої біля Конкорда і Лексингтона стали першими у конфлікті, котрий періс з локального антиколоніального повстання в семирічну війну, результатом якої стало проголошення незалежних Сполучених Штатів Америки.

Друк
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.
Стаття «Американська революція» торкається події, що стала визначальною в історії людства.

Коментарі

«цей день в історії»
ПОДКАСТИ
keyboard_arrow_left18 квітня
20 квітняkeyboard_arrow_right
«цей день в історії»
ПОДКАСТИ
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward