Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Смерть Пол Пота
15 квітня 1998 року у віці 73-х років від серцевого нападу помер колишній вождь "червоних кхмерів" Пол Пот, правління котрого з 1975 по 1979 рік привело до смерті близько трьох мільйонів співгромадян.
На обкладинці: Пол Пот
13551
Особистості
Пол Пот (справжнє ім'я Салот Сар) народився 19 травня 1925 року в селянській родині і був восьмим з дев'яти дітей. Отримавши атестат про середню освіту в католицькій французькій школі, а потім — в Технічній школі Пномпеня, в 1949 році був направлений як державний стипендіат до Франції для навчання в Паризькому університеті. В 1952 році Салот Сар ступив до Комуністичної партії Франції; на цей час він втратив інтерес до навчання і був відрахований. Повернувшись в Камбоджу, Салот Сар вступив до компартії Індокитаю, а в 1962 році очолив компартію Камбоджи.
Після зближенням з Китаєм у 1967 році він створив Організацію Червоних кхмерів, яка сповідувала радикальні погляди маоїстського спрямування, ставлячи за мету збудувати захищене від західного впливу аграрне коміністичне суспільство. У 1970 році при підтримці Північного В'єтнаму і армії В'єтконгу, загони Червоних кхмерів почали партизанську війну проти уряду Камбоджи і досить швидко взяли під контроль третину території країни.
У 1973 році, в ході В'єтнамської війни, американці провели потужне бомбардування камбоджийської території і вибили з неї значні сили північно-в'єтнамської армії, створивши непідвладну нікому зону, яку швидко зайняли Червоні кхмери; у квітні 1973 року вони захопили столицю Камбоджи місто Пномпень, повалили підтримуваний США уряд Лон Нола і проголосили створення Народної Республіки Кампучія.
Після приходу до влади Пол Пот почав реалізацію свого бачення комуністичної утопії. Почалось виселення людей з міст, закривались школи і підприємства, гроші та приватна власність були відмінені; будь-хто, кого можна було віднести до людини, обтяженої інтелектом — чи то знавець іноземної мови, чи навіть хто користувався окулярами або наручним годинником — підлягав фізичному знищенню. Мільйони людей, яким не вдалось втекти з країни, були примусово вивезені на роботи в колгоспах.
За час будівництва нової держави з 1975 по 1978 рік під час розстрілів, на примусових роботах, від тортур і голоду загинуло більше двох мільйонів камбоджийців. В кінці 1978 року північно-в'єтнамські війська увійшли в Кампучію, з боями зайняли Пномпень і встановили більш поміркований комуністичний режим.
Після втрати влади Червоні кхмери перейшли до партизанської війни, отримуючи допомогу від Китаю та Таїланду. Лише в січні 1985 року вдалось знищити штаб Кхмерського Національного Фронту Визволення, хоча Червоні кхмери і далі продовжували антиурядову підпільну діяльність. У 1997 році своїми ж соратниками Пол Пот був звинувачений у зраді, засуджений "народним трибуналом" на довічне ув'язнення і перебував під домашнім арештом до своєї смерті в 1998 році.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Правила життя Джона Рокфеллера
Правила життя
Правила життя Джона Рокфеллера
Особистості
Політика
Азія
Новітня історія
Наш час

Головні події 15 квітня

#ЦейДень
Все про 15 квітня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left14 квітня
16 квітняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward