сьогодні
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Загибель «Титаніка»
14 квітня 1912 року 21-річний оператор телеграфу з Нью-Йорка Дейвід Сарнов прийняв сигнал біди з британського лайнера «Титанік», який завершував свій перший рейс з Англії до Америки і, рухаючись на максимальній швидкості, він наткнувся на айсберг і, розколовшись на дві частини, затонув. Загибель «Титаніка», яка забрала життя більше півтори тисячі чоловік, стала однією з найбільших катастроф XX століття.
18330
Катастрофи
«Титанік» був збудований в 1912 році ірландським судновласником Вільямом Перрі і мав стати найшвидшим та найбільшим судном у світі. Гігантський корабель водотоннажністю 52 147 тонн міг розвивати швидкість 23 вузли (42 км/год), був близько 269 метрів у довжину і 28 метрів у ширину, мав подвійне дно і спеціально сконструйований трюм, розділений на 16 герметичних секцій, наповнення водою навіть чотирьох з яких, не могло привести до катастрофи. Це давало підстави пресі називати «Титанік» нетонучим судном.
10 квітня 1912 року «Титанік» вийшов з британського порту Саутгемптон, зробив зупинку в Шербурі (Франція) та Квінстауні (Ірландія) і з 2234-ма пасажирами вирушив до Нью-Йорка, куди мав прибути 16 квітня. Всупереч застереженням про небезпеку зіткнення з айсбергами, яких лише 14 квітня надійшло сім, о 23-40 на швидкості 25 вузлів (46,5 км/год) вдарився об льодяну глибу. Від удару в трюмі корабля утворилась величезна пробоїна довжиною майже 100 метрів, п'ять його відсіків наповнились водою і за півгодини корабель почав тонути.
На «Титаніку» почалась паніка, посилена ще й тим, що для всіх пасажирів не вистачало місця на рятувальних шлюпках, розрахованих лише на 1178 осіб (як того й вимагади тогочасні правила техніки безпеки). Через майже дві години корабель розламався навпіл і о 2-27 ночі повністю пішов під воду. Це привело до загибелі 1517 чоловік, котрі не змогли залишити корабель або замерзли й потонули у воді; 712 чоловік, яким пощастило, врятував корабель «Карпатія», який прийняв сигнал лиха з потопаючого «Титаніка» і першим прийшов на допомогу.
Загибель «Титаніка» стала найбільшою морською катастрофою свого часу й досі входить до числа найбільших у XX столітті. Уламки судна виявила у 1985 році спільна американо-французька експедиція на глибині 3750 метрів на відстані близько 800 кілометрів від острова Ньюфаундленд; поганий стан носової та кормової частин і їх глибоке занурення в мул не дають можливості підняти їх на поверхню. Остання врятована з «Титаніка» людина, якій на момент катастрофи було два місяці, померла 2009 року.
Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також20 ТИСЯЧ СЛІВ

чужомовного походження
Катастрофи
Америка
Нова історія

Головні події 14 квітня 1912

#ЦейДень
Все про 14 квітня 1912
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left13 квітня
15 квітняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

arrow_upward