сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Популярна стаття
Перший політ в космос
Космічний корабель "Восток-1", пілотований 27-літнім Юрієм Гагаріним, 12 квітня 1961 року стартував о 9-07 за московським часом з космодрому Байконур (Казахстан), зробив за 108 хвилин один виток навколо Землі і о 10-55 приземлився поблизу поволзького міста Енгельс (Росія).
На обкладинці: Юрій Гагарін
53083
Особистості
Це був перший вдалий політ в космос, коли космонавт живим повернувся на Землю. За американськими даними, котрі не були підтверджені Радянським Союзом, до Гагаріна мінімум чотири космонавта здійснили невдалі спроби облетіти земну кулю, але загинули - Олексій Ледовський (1957 р.), С.Шиборін (1958 р.), А.Мітков (1959 р.) та І.Качур (1960 р.). Після завершення польоту усмішка Гагаріна стала відома усьому світу, його було нагороджено вищими відзнаками СРСР, а в його честь були перейменовані вулиці і зведені монументи в багатьох містах Радянського Союзу.
Тріумф радянської космічної програми став шоком для США, котрі запланували перший космічний політ на травень 1961 року. Більше того, Гагарін здійснив обліт Землі, досягнення, на яке американці спромоглись лише в лютому 1962 року. Однак на цей час Радянський Союз уже здійснив наступний крок - в серпні 1961 року Герман Титов на кораблі "Восток-2" 17 разів облетів Землю, провівши в польоті більше 25 годин.
Радянською пропагандою політ Гагаріна в космос був оголошений доказом переваги соціалістичного укладу над капіталізмом. Однак для тих, хто працював над програмою "Восток" (а раніше - над програмою "Спутник") успіх радянської космонавтики пов'язувався з генієм однієї людини - українського вченого, конструктора Сергія Павловича Корольова.
Через засекреченість космічної програми і непростої біографії, в якій були і 10 років сталінських таборів, особа Корольова була засекречена аж до його смерті в 1966 році. Він був похований з почестями в Кремлівській стіні у Москві; там же був похований і Юрій Гагарін, котрий загинув у 1968 році під час випробувального польоту літака.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Особистості
Наука і техніка
Авіація і космонавтика
Азія
Новітня історія
Холодна війна

Головні події 12 квітня

#ЦейДень
Все про 12 квітня
Події, факти, персоналії
12 квітня 1992 року, після п'яти років будівельних робіт, на котрі було затрачено понад 4 мільярди доларів, в М..
1992
keyboard_arrow_left11 квітня
13 квітняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward