Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
menu
Окупація Данії та Норвегії
9 квітня 1940 року у відповідності з оперативним планом "Маневри на Везері", затвердженим Адольфом Гітлером ще 1 березня, почалось вторгнення німецьких військ на територію двох нейтральних держав — Данії та Норвегії. Протягом декількох годин було окуповано всю Данію і король Крістіан X оголосив про капітуляцію країни; окупація Норвегії була завершена 10 червня 1940 року.
14830
Друга Світова війна
Усвідомлюючи стратегічне значення Норвегії, напередодні німецького вторгнення в Скандинавію Великобританія почала встановлення морських мін у норвезьких прибережних водах, що, однак, не завадило німецьким кораблям висадити десанти у більшості портів Новрегії. Цьому сприяв наказ норвезького військового командування, лояльного до профашистської партії Національне Об'єднання на чолі з колишнім мінстром закордонних справ Віндкуном Квіслінгом, — гарнізонам у припортових містах було віддано наказ не вчиняти опір німецьким військам. Тим не менш англійцям вдалось потопити три німецьких крейсери і десять есмінців.
Через декілька годин після початку інтервенції столицю Норвегії Осло зайняв німецький парашутний десант і було створено маріонетковий уряд на чолі з Відкуном Квіслінгом, чиє прізвище в багатьох мовах стало синонімом слова "зрадник". Проте норвезькі війська відмовились визнати пронімецький уряд і разом з британцями протягом кількох місяців чинили опір окупантам. Однак посилення німецького наступу у Франції змусило Велику Британію перекинути в Європу частину військ з Норвегії і на початку червня опір регулярних норвезьких військ було зламано.
Данія і Норвегія стали другою і третьою європейськими країнами, окупованими гітлерівською Німеччиною в ході Другої Світової війни.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Друга Світова війна
Європа
Новітня історія

Головні події 9 квітня

#ЦейДень
Все про 9 квітня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left8 квітня
10 квітняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward