сьогодні
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Окупація Данії та Норвегії
9 квітня 1940 року у відповідності з оперативним планом "Маневри на Везері", затвердженим Адольфом Гітлером ще 1 березня, почалось вторгнення німецьких військ на територію двох нейтральних держав - Данії та Норвегії. Протягом декількох годин було окуповано всю Данію і король Крістіан X оголосив про капітуляцію країни; окупація Норвегії була завершена 10 червня 1940 року.
10068
Друга Світова війна
Усвідомлюючи стратегічне значення Норвегії, напередодні німецького вторгнення в Скандинавію Великобританія почала встановлення морських мін у норвезьких прибережних водах, що, однак, не завадило німецьким кораблям висадити десанти у більшості портів Новрегії. Цьому сприяв наказ норвезького військового командування, лояльного до профашистської партії Національне Об'єднання на чолі з колишнім мінстром закордонних справ Віндкуном Квіслінгом, - гарнізонам у припортових містах було віддано наказ не вчиняти опір німецьким військам. Тим не менш англійцям вдалось потопити три німецьких крейсери і десять есмінців.
Через декілька годин після початку інтервенції столицю Норвегії Осло зайняв німецький парашутний десант і було створено маріонетковий уряд на чолі з Відкуном Квіслінгом, чиє прізвище в багатьох мовах стало синонімом слова "зрадник". Проте норвезькі війська відмовились визнати пронімецький уряд і разом з британцями протягом кількох місяців чинили опір окупантам. Однак посилення німецького наступу у Франції змусило Велику Британію перекинути в Європу частину військ з Норвегії і на початку червня опір регулярних норвезьких військ було зламано.
Данія і Норвегія стали другою і третьою європейськими країнами, окупованими гітлерівською Німеччиною в ході Другої Світової війни.
Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Поділ Київської митрополії на дві юрисдикції
Сьогодні
Поділ Київської митрополії на дві юрисдикції
Друга Світова війна
Європа
Новітня історія

Головні події 9 квітня

#ЦейДень
Все про 9 квітня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left8 квітня
10 квітняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

arrow_upward