Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search
Цей день в історії
reorder
Народження засновника буддизму
Цього дня, 8 квітня, буддисти відзначають народження Сіддхартхи Гаутами, засновника буддизму, котрий, як вважається, жив між 563 і 483 роками до нашої ери.
17403
Релігія
За буддистським вченням, що приписує святкувати його день народження саме 8 квітня, Будда жив у 11 столітті до н.е., і лише в наш час східні теологи дійшли висновку, що Сіддхартха Гаутама очевидно жив у 6 столітті до н.е. і народився десь в кінці квітня або на початку травня.
Згідно з легендою, Сіддхартха Гаутама був сином правителя народу сак'я, котрий проживав на кордоні сучасних Непалу та Індії. При народженні принца провидцями було передбачено, що він стане або великим монархом світового масштабу або Учителем, просвітленим вищим знанням. Щоб уникнути другого варіанту, батько Гаутами король Суддодана зробив усе можливе, щоб уберегти сина від всього, що могло його схилити до релігійної діяльності. Однак у віці 29-и років Гаутама залишив межі королівського палацу і, зустрівши на своєму шдяху різних людей, зрозумів, що крім королівських розкошів існують і хвороби, і бідність, і старіння, і смерть. Зустріч із смиренним монахом спонукала Гаутаму піти в люди, щоб зрозуміти як знайти заспокоєння у світі людських страждань.
Сіддхартха таємно залишив палац і направився на підень. Після шести років подорожей і навчання 35-річний Гаутама розчарувався у всіх існуючих знаннях, котрі на на його думку були малоефективні, і самостійно, шляхом самозаглиблення, досягнув нірвани, вищого ступеня просвітлення.
Після цього Гаутама Будда ("просвітлений знанням") направився до міста Бенарес (центральна Індія), де виклав основні принципи свого вчення, буддизму, "чотири благородні правди" — страждання існують, вони породжуються людською жадобою, припинити страждання може нірвана, нірвана може бути досягнута в цьому або наступному житті при дотриманні восьми правил: правильні погляди, правильні рішення, правильні слова, правильні дії, правильні зусилля, правильне мислення і правильна концентрація.
Решту свого життя Будда подорожуючи навчав своєї релігії. Помер він у віці 80-и років, заповівши своїм послідовникам слідувати його настановам і продовжувати працю над духовним звільненням людини. З часом буддизм з Індії поширився в Південно-Східну Азію, Китай, Корею, Японію, а в 20-у столітті — в Європу та Америку. Сьогодні у більше 100 країнах нараховується близько 350 мільйонів буддистів.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Вісім медалей Майкла Фелпса
Особистості
Вісім медалей Майкла Фелпса
Релігія
Азія
Античні часи

Головні події 8 квітня

#ЦейДень
Все про 8 квітня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left7 квітня
9 квітняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward