сьогодні
Заголовки
arrow_drop_down
Хронологія
Теми
популярні статті
Регіони
нові статті
Правила життя
Фотоісторії
Ще
arrow_drop_down
Моя історія
Підтримати
search menu
Популярна стаття
Фолклендська війна
2 квітня 1982 року 5 тисяч аргентинських солдатів висадились на Фолклендських островах, захоплених Великобританією ще в 1833 році. Після короткого бою гарнізон міста Стенлі, що складався з 79-и британських солдатів, капітулював.
На обкладинці: Аргентинські війська висаджуються на Мальвінських островах
26607
Війни
Відкриті у 1592 році англійським мореплавцем Джоном Дейвісом, Фолкленди, що знаходяться за 500-от кілометрів від Аргентини і за 13 тисяч - від Британії, почергово переходили у власність Британії, Франції (1764) та Іспанії (1811), Аргентини (1820), допоки в 1833 році не були знов завойовані англійцями; у 1892 році Фолклендські (або Мальвінські - в іспаномовних країнах) острови набули статусу міжнародної колоніальної власності.
Наступні 90 років Аргентина докладала чимало дипломатичних зусиль, щоб повернути контроль над островами, але у 1981 році 1800 жителів Фолклендів на референдумі прийняли рішення перейти під юрисдикцію Британії, що спонукало аргентинську військову хунту розпочати військові дії, і 2 квітня 1982 року Фолкленди були окуповані аргентинськими військами.
У відповідь Британія за наказом прем'єр-міністра Маргарет Тетчер спорядила до Фолклендів 30 військових кораблів, і 25 квітня почались бойові дії, котрі закінчились 14 червня року поразкою Аргентини.
В ході конфлікту британці втратили п'ять кораблів і 256 військових, а Аргентина - єдиний крейсер і 750 чоловік. Невдача у зовнішній політиці і поразка у Фолклендській війні прискорила падіння аргентинської воєнної хунти на чолі з президентом генералом Леопольдо Фортунато Гальтьєрі, і в 1983 році в Аргентині було відновлено цивільне правління. На противагу, у Британії перемога зміцнила позиції уряду Тетчер і її Консервативна партія переконливо перемогла на парламентських виборах 1983 року.
Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також

Павло Скоропадський «Промова на засіданні Союзу гетьманців-державників»
Пряма Мова
Павло Скоропадський «Промова на засіданні Союзу гетьманців-державників»
Війни
Америка
Латинська Америка
Новітня історія
Холодна війна

Головні події 2 квітня

#ЦейДень
Все про 2 квітня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left1 квітня
3 квітняkeyboard_arrow_right
© 2001-18
info_outline
format_color_fill

arrow_upward