Цей день в історії
сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Рубрики
Регіони
всі статтінові статтіпопулярні статтівипадкова стаття
Правила життя
Подкасти
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
Цей день в історії
menu
toggle_off
Фолклендська війна
2 квітня 1982 року 5 тисяч аргентинських солдатів висадились на Фолклендських островах, захоплених Великобританією ще в 1833 році. Після короткого бою гарнізон міста Стенлі, що складався з 79-и британських солдатів, капітулював. На обкладинці: Аргентинські війська висаджуються на Мальвінських островах
27455
Читати 2 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

Відкриті у 1592 році англійським мореплавцем Джоном Дейвісом, Фолкленди, що знаходяться за 500-от кілометрів від Аргентини і за 13 тисяч — від Британії, почергово переходили у власність Британії, Франції (1764) та Іспанії (1811), Аргентини (1820), допоки в 1833 році не були знов завойовані англійцями; у 1892 році Фолклендські (або Мальвінські — в іспаномовних країнах) острови набули статусу міжнародної колоніальної власності.

Наступні 90 років Аргентина докладала чимало дипломатичних зусиль, щоб повернути контроль над островами, але у 1981 році 1800 жителів Фолклендів на референдумі прийняли рішення перейти під юрисдикцію Британії, що спонукало аргентинську військову хунту розпочати військові дії, і 2 квітня 1982 року Фолкленди були окуповані аргентинськими військами.

У відповідь Британія за наказом прем'єр-міністра Маргарет Тетчер спорядила до Фолклендів 30 військових кораблів, і 25 квітня почались бойові дії, котрі закінчились 14 червня року поразкою Аргентини.

В ході конфлікту британці втратили п'ять кораблів і 256 військових, а Аргентина — єдиний крейсер і 750 чоловік. Невдача у зовнішній політиці і поразка у Фолклендській війні прискорила падіння аргентинської воєнної хунти на чолі з президентом генералом Леопольдо Фортунато Гальтьєрі, і в 1983 році в Аргентині було відновлено цивільне правління. На противагу, у Британії перемога зміцнила позиції уряду Тетчер і її Консервативна партія переконливо перемогла на парламентських виборах 1983 року.

Друк
«Цей день в історії» © 2001-20. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі