Засновано
компанію «Apple»
Наука, освіта і технікаВолодимир Лук'янюк
З метою розробки та продажу персональних комп'ютерів 1 квітня 1976 року троє друзів — Стів Джобс, Стів Возняк та Рональд Вейн — в каліфорнійському містечку Купертіно заснували комп'ютерну компанію Apple Computer, яка офіційно була зареєстрована 3 січня наступного року.
15571
Читати 3 хв.
Читати пізніше
До обраного
reply

В середині липня 1976 року компанія почала продаж свого першого комп'ютера Apple I, зібраного Стівом Возняком, на базі процесора MOS Technology 6502. На відміну від інших аматорських комп'ютерів того часу, які продавалися у вигляді комплектів для збирання, Apple I був зібраний на платі, що містила біля 30 мікросхем, і був готовий для роботи — слід було лише приєднати до нього джерело живлення, клавіатуру і дисплей. Пізніше була випущена плата для зв'язку з касетним магнітофоном для зберігання даних, яка продавалася за ціною 75 доларів. Сам Apple I коштував 666,66 доларів (2500 в цінах 2012 року).

У квітні 1977 року Apple почала продаж свого першого серійного комп'ютера Apple II на базі процесора з тактовою частотою 1 МГц. Він мав кольорову графіку, монітор, пристрій зберігання даних у вигляді магнітних дисків, інтерфейс для підключення касетного магнітофона. Різні модифікації Apple II, який став надзвичайно популярним, випускались компанією до 1988 року і були продані у кількості близько 6 мільйонів екземплярів.

Однак через проблеми з продажем випущеного в травні 1980 року Apple III, невдалим комп'ютером Lisa (1983) і особистісним конфліктом зі Стівом Возняком, компанію Apple замість Джобса, у 1983 році очолив Джон Скаллі, який прийшов з поста виконавчого директора PepsiCo. У 1984 році Apple випустила новий 32-розрядний комп'ютер Macintosh, який став базовим для компанії, в 1989 році — PowerBook, котрий фактично установив сучасну форму та ергономічність ноутбука. Вже за перший рік продажу він зібрав мілярд доларів. В 1985 році президент США Рональд Рейган нагородив Джобса та Возняка медалями за розвиток технічного прогресу. Проте цього ж року Стів Джобс був змушений залишити компанію.

В 1994 році Apple було випущено Power Macintosh на процесорах архітектури IBM PowerPC, розрахований на професійних користувачів та університетські дослідницькі центри. Однак, через свою дороговизну він не користувався попитом і компанія зазнала збитків; в 1997 році вони склали майже 1,9 мільярда доларів.

Ситуація змінилася з поверненням у 1997 році Джобса. Apple стала поступово відкривати для себе нові, не пов'язані безпосередньо з комп'ютерною технікою, ринки. У 2001 році компанія представила аудіоплеєр iPod, який швидко набув популярності, а в 2007 році вийшла на ринок мобільної телефонії із сенсорним смартфоном iPhone. У 2010 році на ринок був випущений планшетний комп'ютер iPad.

Виробництво цих новинок, які користувалися високим попитом по всьому світу, кардинальним чином поліпшило фінансовий стан Apple, приносячи компанії рекордні прибутки. У серпні 2011 року Apple вперше стала найдорожчою компанією світу за ринковою капіталізацією, обійшовши нафтову компанію ExxonMobil, а серпні 2012-го вона стала найдорожчою компанією в історії, побивши рекорд Microsoft 1999 року, і 21 вересня 2012, капіталізація Apple склала рекордні $662,09 млрд. Це перевищує загальну вартість найближчих конкурентів Apple — Google і Microsoft, разом узятих.

Месопотамія
ВІД ПЕРШИХ ГРОМАД ДО ПЕРШОЇ ІМПЕРІЇ
Друк 1
Володимир Лук'янюк спеціально для © «Цей день в історії», 27 березня 2015. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 Міжнародна (CC BY 4.0)» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку.

Коментарі

Головні події 1 квітня

Сигізмунд II Август — останній король з династії Ягеллонів

1548
#ЦейДень

Все про 1 квітня

Події, факти, персоналії

Закінчення китайської культурної революції

1969

Легалізація одностатевих шлюбів

2001