сьогодні
Заголовки
arrow_right
Хронологія
Теми
Регіони
нові статтіпопулярні статтівсі статті
Правила життя
ЗНО
Ще
arrow_right
Моя історія
Підтримати
search menu
Наполеон Бонапарт позбавлений влади
1 квітня 1814 року, через день після входження союзницьких військ Росії, Пруссії, Австрії та Великобританії в Париж, колишній міністр закордонних справ Франції Шарль Моріс де Талейран-Перигор сформував тимчасовий уряд, котрий оголосив про позбавлення Наполеона I влади.
16122
Особистості
Наполеон Бонапарт був проголошений імператором Франції у 1804 році після того як фактично врятував Францію від катастрофи. Один з найвизначніших військових стратегів в історії за кілька років він досяг вершини успіху - була завойована майже вся Європа. Але в 1812 році Наполеон зазнав перших суттєвих військових поразок - було програно війну з Росією, втрачено Іспанію у війні проти Британії, а у 1814 році Наполеону було завдано нищівної поразки від країн антифранцузької коаліції.
Похід союзників у Францію розпочався ще зимою, коли союзницькі армії - Сілезька під командуванням генерал-фельдмаршала Гебхарда Лебрехта Блюхера фон Вальштатта (75 тисяч чоловік), Головна на чолі з фельдмаршалом Карлом Філіппом, князем Шварценбергом (198 тисяч солдатів), і Північна під командуванням Жака Батиста Жюля Бернадота (180 тисяч) - перейшли Рейн. У той же час із Південної Франції на Париж рухались іспанські та британські війська під командуванням Артура Веслі (Веллінгтона).
Незважаючи на ряд невеликих локальних успіхів, Наполеон не зміг отримати вирішальної перемоги - проти 350 тисяч військ союзників він виставив лише 120-тисячну армію, і 31 березня перші частини військ союзників увійшли в Париж, а наступного дня уряд Талейран-Перигора оголосив імператора Наполеона I позбавленим влади.
В ніч з 12 на 13 квітня Наполеон здійснив спробу покінчити життя самогубством. Але отрута виявилась неефективною і він вижив. За рішенням союзних монархів Наполеон отримав у володіння невеликий острів Ельба в Середземному морі, куди був висланий 20 квітня 1814 року і з котрого втік на початку 1815 року й зумів знову прийти до влади.
«Цей день в історії» © 2001-19. Текст статті поширюється за ліцензією «Creative Commons Із зазначенням авторства 3.0 Неадаптована» і з обов'язковим активним гіперпосиланням на дану вебсторінку. Сподобалась стаття? Підтримайте чашкою кави.

Коментарі

Дивіться також20 ТИСЯЧ СЛІВ

чужомовного походження
Особистості
Політика
Європа
Нова історія

Головні події 1 квітня

#ЦейДень
Все про 1 квітня
Події, факти, персоналії
keyboard_arrow_left31 березня
2 квітняkeyboard_arrow_right
© 2001-19
info_outline
format_color_fill

arrow_upward